Image default
NEWSY PŁYTY

1349 z nowym kontraktem. Płyta już w przygotowaniach.

Francuska wytwórnia płytowa Season Of Mist, która między innymi wydaje płyty zespołów Samael, Carpathian Forest czy Gorgoroth, zaczęła współpracę z jeszcze jedną kapelą. Kontrakt podpisany z black metalowym 1349 zapewni Norwegom międzynarodową reprezentację.

1349 wydał już krótki, oficjalny komentarz w kwestii współpracy z nową wytwórnią:

Aktualnie jesteśmy w początkowej fazie tworzenia naszej nowej artystycznej propozycji. Rozszerzyliśmy również umowę z partnerami Season Of Mist – tym razem wydanie płyty będzie ogólnoświatowe.

1349, oznaczający rok, w którym dżuma dotarła do Norwegii, powstał na zgliszczach zespołu Alvheim w 1997 roku. Muzykom przyświecał jeden cel – pozostać wiernym oryginalnemu duchowi ich sceny, która zaczęła według nich zmierzać w złych kierunkach. Rozgłos zyskał dzięki zasilającego szeregi kapeli perkusiście Frostowi, znanego z Satyricon. Po wydanym w 2001 roku demie przyszła pora na pierwszą długogrająca płytę – album “Liberation” ukazał się 2003 roku. Od tamtej pory muzycy wydali sześć krążków, a ostatni “Massive Cauldron Of Chaos” z 2013 był swego rodzaju kamieniu milowym, zdobywającym doskonałe recenzje i otwierającym koncertową scenę w Australii i Nowej Zelandii.

Podobne artykuły

Enslaved publikuje nowy kawałek

Agata Laszuk

Darkthrone pracuje nad nową płytą

Dominika Kudła

Debiut projektu muzyków Cannibal Corpse i Killswitch Engage

Lena Knapik

Zostaw komentarz