Myrkur Mareridt promo
Strona główna » Amalie Bruun (Myrkur) o koszmarach z “Mareridt”
INNE NEWSY

Amalie Bruun (Myrkur) o koszmarach z “Mareridt”


Powołany do życia w 2013 przez Amalie Bruun projekt Myrkur we wrześniu ubiegłego roku wydał swoją drugą studyjną płytę zatytułowaną “Mareridt”. Album został dobrze przyjęty, a w niedawnym wywiadzie dla TeamRock.com artystka opowiedziała o kulisach tworzenia niepokojącej, mrocznej muzyki, którą ciężko zamknąć w jednym gatunku.

“Mareridt” w języku duńskim oznacza koszmar. Artystka od dawna cierpi na zaburzenia senne. Tematyka płyty krąży wokół nich i jest swego rodzaju terapią.

– Jak mówi:

– Odkąd skończyłam trzy lata mam coś, co nazywa się złym snem. W ciągu ostatnich kilku lat koszmary nasiliły się. Zrobiło się tak źle, że zaczęłam chodzić do jungowskiego terapeuty. Byłam zmęczona budzeniem się razem z krzykiem, więc zdecydowałam się nagrać płytę koncepcyjną z pokorną nadzieją, że może znowu będę mogła spać.

– O tytułowym utworze:

– Ta piosenka wyzwoliła wszystko. Śniło mi się, że podły jeleń unosił się nade mną i spadał w moim kierunku, aby wbić mi rogi w pierś. To sprawiało mi przykrość, ale mój chłopak powiedział: “wow, to naprawdę filmowe. Dlaczego nie chcesz o tym pisać?”.

Bruun sięgnęła głęboko w swoją podświadomość i udokumentowała swoje nocne koszmary na “Mareridt”. Koncentrując się na swoich skrajnych emocjach, przywołuje wyśnione bezduszne życie nordyckiego ludu i opisuje je za pomocą progresywnego metalu oraz rozległych chórowych aranżacji. Nieziemskie wrażenia są dodatkowo potęgowane poprzez użycie nowoczesnych i dawnych instrumentów.

– Łączenie gitar z nyckelharpą i kulningiem – starym skandynawskim śpiewem pasterskim:

– Nazwa Myrkur oznacza ciemność. Oznacza to dla mnie, że kieruję się w stronę swojego cienia i mojej animy [koncepcja C. G. Junga], męskiej energii połączonej z kobiecością. Moim celem było wyłonienie się jako całkowita istota ludzka, mająca połączenie z niemal boską energią, bez względu na to, czy jest nią archetypowa bogini czy Matka Natura, czy coś w rodzaju magicznej mocy. Kolejną ambicją było danie nowego życia nordyckiej muzyce ludowej, szczególnie w moim kraju, w którym jesteśmy tak cholernie chrześcijańscy.

Bruun zaczęła godzić się zw swoimi koszmarami, odkrywając, że symboliczny charakter jej niepokojących wizji (skorpionów, tygrysów czy demonicznych jeleni) odnosi się do prawdy, odporności i zdolności adaptacji. Warto wspomnieć, że przemiana w Myrkur spowodowała grożenie śmiercią przez internet ze strony niektórych przedstawicieli środowiska black metalowego.

– Artystka stawia im jednak czoła:

– Każdy duży wzrost i ważne przejście w życiu będzie cię kopać w pieprzoną dupę. To nie powinno być przyjemne, więc po prostu wchodzę prosto w ogień czy jaskinię lwa.

Źródło: Teamrock.com / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Atrocity: EP w grudniu, nowy album w przyszłym roku

Lena Knapik

Aż 5 koncertów Cannibal Corpse w Polsce w 2018 roku!

Dominika Kudła

Johan Längqvist wraca do Candlemass

Lena Knapik

Opublikowano ostatnie nagranie z udziałem Lemmy’ego

Agata Laszuk

A Perfect Circle publikuje skłaniający do refleksji teledysk

Agata Laszuk

Hatebreed – “White Power Music” wg CNN?

Redakcja

3 komentarze

Lol 21 lutego 2018 at 13:09
0

Do egzorcysty niech idzie, a nie do jungowskiego bajarza… Tylko Chrystus może Ją uwolnić od tego posiadania diabelskiego…

Odpowiedz
Szymon 21 lutego 2018 at 17:10
0

Ale Chrystus nie żyje już parę ładnych lat. Nie pomoże

Odpowiedz
Lol 21 lutego 2018 at 18:19
0

Tysz prowda…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!