fot. Erik Luyten
Strona główna » Amenra zakończyła prace nad nowym albumem
NEWSY PŁYTY WYDARZENIA

Amenra zakończyła prace nad nowym albumem

fot. Erik Luyten

Belgijska Amenra ogłosiła zakończenie prac nad nowym albumem. “Mass VI” ukaże się pod koniec obecnego roku nakładem Neurot Recordings.

Zespół przy produkcji najnowszej płyty nawiązał współpracę z Billy’m Andersonem (m.in. Eyehategod, Neurosis, Om, Swans), który także brał udział przy powstawaniu albumu “Mass V” i zremasterował krążek “Mass III”.

Zdjęciami ze studia pochwalił się jeden z muzyków Amenra – Mathieu Vandekerckhove. Można je zobaczyć na stronie CVLT Nation.

Przypominamy również o wyjątkowym koncercie Amenra. Belgijski zespół 20 lutego w Progresja Music Zone zaprezentuje akustyczny set z materiałem, który znalazł się na wydanym w kwietniu albumie „Alive”.

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio, a zarazem intymnie i delikatnie. Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, “elektrycznego” grania. Tego wydarzenia nie można przegapić.

20.02.2017 (poniedziałek)
Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)

Bilety:
70 PLN – przedsprzedaż
80 PLN – w dniu koncertu

Podobne artykuły

Ensiferum publikuje nowy utwór

Tomasz Koza

Dlaczego słuchamy black metalu?

Tomasz Koza

Lamb of God – szczegóły nowego albumu i premiera singla

Tomasz Koza

Impericon Never Say Die! Tour 2017: Emmure, Deez Nuts, Chelsea Grin, Sworn In w Polsce

Tomasz Koza

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci Vinniego Paula

Agata Laszuk

In Flames w lipcu zagra we wrocławskim klubie A2

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!