Strona główna » Amon Amarth: gramy prosto z naszych serc
INNE NEWSY

Amon Amarth: gramy prosto z naszych serc

Jeszcze death czy już heavy metal? Swoje rozważania na ten temat zdradził ostatnio gitarzysta szwedzkiego Amon Amarth, Olavi Mikkonen.

Muzyk, zapytany o to, czy ostatni album “Jomsviking”, jest bardziej mainstreamowy od wcześniejszych dokonań, odpowiedział:

Definitywnie nie jest mainstreamowy, ponieważ nie jest grany w mainstreamowych radiach. I nigdy tego nie zmierzaliśmy. Ciągle mamy surowe wokale i to wszystko. Są nisko strojone gitary. Ale oczywiście – muzyka… Dzisiejszy Amon Amarth zdecydowanie nie jest Amonem Amarthem sprzed dwudziestu laty, bo teraz jesteśmy czymś więcej… Powiedziałbym, że skłaniamy się w stronę tradycyjnego heavy metalu, ale tego nie planowaliśmy. Tak się po prostu potoczyło. Znaczy, wszyscy dorastaliśmy, słuchając Iron Maiden, Judas Priest, Accept… A później odkryliśmy death metal, we wczesnym momencie jego powstania. Może teraz, kiedy jesteśmy dorosłymi osobami, znowu zaczęliśmy słuchać rzeczy z dzieciństwa. Może to jest kluczowe. Nie mam pojęcia. Tego nie było w planach. Nie próbujemy być komercyjni czy cokolwiek takiego. Piszemy tylko to, co pochodzi z naszych serc.

Olavi dopowiada, że w jego mniemaniu muzyka zespołu obecnie bardziej niż do fanów death metalu trafia do fanów heavy metalowych brzmień. Wszystko przez melodie. Po wypracowaniu surowego wokalu kapela potrzebowała melodii, aby całość nie wyszła szorstka. W tym bowiem żaden z członków nie lubuje.

Ostatni album Amon Amarth, “Jomsviking”, zadebiutował na 19 pozycji Billboard 200 z 21 tys. sprzedanych krążków w pierwszym tygodniu. Jest on pierwszą koncepcyjną płytą w historii zespołu. Utworów z najnowszego materiału z pewnością będzie można usłyszeć na koncercie Amon Amarth podczas festiwalu Przystanek Woodstock 4 sierpnia.Podobne artykuły

Norilsk wydaje nowy album

Agata Laszuk

Chris Broderick o twórczości Act of Defiance

Dominika Kudła

Muzyk Nightwish wraz z żoną wyda album pod szyldem formacji Auri

Lena Knapik

Richie Faulkner: Utwory Judas Priest z gitarowego punktu widzenia nigdy nie były super-techniczne

Agata Laszuk

King Diamond rozpoczął nagrania nowego albumu, wcześniej jednak koncertowe DVD

Dominika Kudła

Altitudes & Attitude czyli projekt Franka Bello i Davida Ellefsona wyda debiutancki album

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!