NEWSY PŁYTY

Amorphis w studio. Nowy album zespołu w drodze


Finowie z Amorphis oficjalnie weszli do studia. O samym wydawnictwie wiadomo tyle, że ma się ukazać przed końcem roku dzięki Nuclear Blast. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez zespół czytamy:

Proces przedprodukcyjny dobiegł końca, a większość kompozycji została ukończona. Jednak nie mamy zamiaru się spieszyć. Chcemy poświęcić odpowiednią ilość czasu dopracowaniu detali i kilku niespodzianek: mamy zamiar urozmaicić płytę występem orkiestry i chóru! Ponadto nasi fani po raz pierwszy będą mieli okazję usłyszeć autora słów naszych piosenek i jego przemowę w język fińskim.

Producentem albumu ponownie zostanie Jens Bogren.

Ostatni krążek Amorhpis, „Under the Red Cloud”, ukazał się trzy lata temu, również nakładem Nuclear Blast. Klawiszowiec grupy, Santeri Kallio, tak wówczas wypowiedział się o albumie w kontekście współpracy z Bogrenem:

(…) Na tej płycie uzyskaliśmy naprawdę cięższe brzmienie. To Jens Bogren pojawił się i nadał tempa paru piosenkom. Zasugerował też, żeby zrezygnować z melodyjnych wokali na rzecz większej ilości growlu. To jest właśnie to, co robią prawdziwi producenci – wyciągają to, czego pragnie zespół. Jens chyba słuchał naszych demówek, na których brzmieliśmy ciężej. Pomógł nam ponownie to osiągnąć.

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Wyjątkowa trasa grupy Helloween

Tomasz Koza

Jeff „Mantas” Dunn: „Mosty między mną i Cronosem są doszczętnie spalone”

Agata Laszuk

World of Tanks nawiązuje współpracę z Sabaton

Tomasz Koza

Zostaw komentarz