In Flames 2017
Strona główna » Anders Fridén (In Flames): “nagrywanie koncertów telefonem jest głupie”
INNE NEWSY

Anders Fridén (In Flames): “nagrywanie koncertów telefonem jest głupie”

 

Nie wszyscy fani A Perfect Circle będą dobrze wspominać niedawny koncert w Reading (USA). Niektórzy nie mogli się rozstać ze swoimi mobilnymi urządzeniami mimo wyraźnego zakazu robienia zdjęć oraz nagrywania występu, w tym również za pomocą telefonów komórkowych. W konsekwencji ponad 60 musiało przymusowo opuścić teren koncertu.

W nawiązaniu do tego zdarzenia fińska telewizja Kaaos zapytała Andera Fridéna, wokalistę In Flames, czy przeszkadza mu morze aparatów i smartfonów wśród publiczności. Muzyk odpowiedział:

Cóż… przeszkadza to złe słowo. Szczerze to po prostu myślę, że to głupie. Ludzie zapłacili sporo pieniędzy, żeby być na koncercie. Ja bym ich nie wyrzucił, ale za każdym razem mówię do publiki: ‘skupcie się na scenie zamiast patrzeć przez obiektywy aparatów’. Tak jak mówiłem, fani zapłacili, żeby być na koncercie i usłyszeć muzykę na żywo. Ale jestem też zrozumieć to, że niektórzy ekstremalnie chcą zachować to jako wspomnienie, mieć to na telefonie czy wrzucić na YouTube. Nigdy bym się nie posunął do tego, żeby kogoś wyrzucić czy osądzić. Mogę się tylko do kogoś zwrócić, powiedzieć: ‘Hej, może odłożysz na chwilę telefon’.


Wokalista nie ma jednak złudzeń, że wraz z nowszą generacją pewnych nowych zachowań nie da się uniknąć:

Byłem z córką, ma 13 lat, na koncercie. Całe jej pokolenie skupia się na telefonie, ogląda, kręci i tym podobne. Tak to wygląda, a ja nie mogę niczego w tej kwestii zrobić.


Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Listopadowy “Metal Hammer” już w sprzedaży

Tomasz Koza

Morbid Angel: nowa płyta z nowym perkusistą w drodze

Lena Knapik

Co Dave Mustaine sądzi o nowej Metallice?

Lena Knapik

Metalmania 2017: wygraj bilet na festiwal!

Tomasz Koza

Wacken 2018: nowe zespoły w lineupie

Agata Laszuk

Nitro prosi fanów o wsparcie nowego albumu

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!