NEWSY PŁYTY

Andreas Kisser o następnym solowym albumie


Gitarzysta Sepultury, Andreas Kisser był przed dwoma tygodniami gościem wywiadu dla kanału Impact. W rozmowie wypowiedział się m.in. na temat swojego drugiego solowego krążka; muzyk napisał już utwory na kolejny album, jednak ze względu na napięty innymi projektami grafik nie jest w stanie skupić się nad dopracowaniem ich.

Andreas Kisser powiedział we wspomnianej rozmowie:

„Mam dema wielu utworów. Piszę muzykę cały czas. Ale, niestety, nie mogę znaleźć czasu na nagranie jej. Sepultura jest teraz bardzo zajęta. Mam jeszcze jeden zespół, De la Tierra, i parę koncertów do zagrania z nimi, i tu także nowy album w planach. Trudno jest mi się zatrzymać i skupić na czymś innym. Prowadzę też audycję radiową z moim synem każdej niedzieli. Ciągle jestem zajęty. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się wygospodarować czas na solowy album.”

„Bardzo chciałbym stworzyć kolejny album, odkrywając na nowo materiał, którego nie wykorzystałem z Sepulturą. Na „Machine Messiah” pojawiło się parę pomysłów, które miałem zamiar włączyć w solowe projekty. Nawet intro do tytułowego utworu pokrywa się z pewnym moim riffem… Ale to dobrze: muzyka Sepultury jest rozwinięciem pewnych idei.”

Solowy debiut Kissera, „Hubris I & II”, ukazał się w czerwcu 2009 roku i został nominowany w kategorii „Najlepszy brazylijski album rockowy” na odbywającej się rok później gali Latin Grammys. Jak opisywał album sam twórca, była to „podróż przez muzyczne doświadczenia zebrane w ciągu ostatnich piętnastu lat; proces długi i pełen nauki”. Muzyk zapowiedział, że następca „Hubris” ukaże się w ciągu kilku następnych lat.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Metallica ogłasza “Now That We’re Live” – specjalny materiał z próby

Tomasz Koza

Ujawniono przyczynę śmierci Oliego Herberta, gitarzysty All That Remains

Agata Laszuk

Nergal i Behemoth w polskiej grze komputerowej

Lena Knapik

Zostaw komentarz