Image default
NEWSY PŁYTY WIDEO

Angra zaprezentowała teledysk do utworu “Insania”

EMP Shop

W sieci dostępny jest już klip do utworu “Insania”, który pochodzi z dziewiątego studyjnego albumu Angry zatytułowanego “Ømni”. Płyta ukazała się w ubiegłym miesiącu nakładem earMUSIC.


Materiał nagrywany był w Szwecji pod okien producenta Jensa Bogrena, który współpracował już z grupą przy “Secret Garden” z 2015 roku.

Według kapeli “Ømni” jest wynikiem krwi, potu i wielu miesięcy intensywnego poświęcenia się. W tworzeniu albumu zaangażowanych było wielu muzyków, stąd bardzo zróżnicowane dźwięki, które obejmują perkusyjne brzmienie brazylijskiego stanu Bahia czy europejskie orkiestrowe aranżacje.

“Ømni” jest albumem koncepcyjnym, zestawem krótkich opowiadań science fiction, które rozgrywają się jednocześnie w różnych miejscach i w różnych czasach. Łączy je fabuła, mówiąca o tym, iż w 2046 roku system sztucznej inteligencji zmieni ludzką percepcję i zdolność poznania. System ten pozwoli na świadomą komunikację między obecnymi i przyszłymi ludzkimi istotami. Historię tę pomagają opowiedzieć takie postacie jak podróżnicy w czasie, jaskiniowcy czy wojownicy.

Angra zdradza, iż nowa płyta łączy koncepcję z poprzednich dokonań kapeli (“Holy Land”, “Rebirth” oraz “Temple of Shadows”) w jeden system – “Ømni”, który po łacinie oznacza “wszystko”. “Ømni” celebruje i łączy całą historię Angry z bieżącą chwilą.

Angra Ømni album 2018

Tracklista “Ømni”:

 1. Light Of Transcendence
 2. Travelers Of Time
 3. Black Widow’s Web
 4. Insania
 5. The Bottom Of My Soul
 6. War Horns
 7. Caveman
 8. Magic Mirror
 9. Always More
 10. Ømni – Silence Inside
 11. Ømni – Infinite Nothing

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Ghost ponownie w Polsce

Tomasz Koza

Kamelot – zobacz teaser nowego albumu

Agata Laszuk

Helloween Pumpkins United na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz