Strona główna » Apocalyptica: nowy album najwcześniej pod koniec 2018
NEWSY PŁYTY

Apocalyptica: nowy album najwcześniej pod koniec 2018

fot. Ville Juurikkala / apocalyptica.com

Zła wiadomość dla fanów metalowych wiolonczelistów. Apocalyptica ma w planach wydanie następcy albumu “Shadowmaker” z 2015 dopiero pod koniec przyszłego roku.

Ostatnimi czasy Finowie świętowali 20. rocznicę wydania swojego debiutanckiego krążka “Plays Metallica By Four Cellos”. Eicca Toppinen, zapytany przez TotalRock Radio o dalsze plany zespołu, odpowiedział:

Aktualnie jesteśmy w trasie z tym konceptem [“Plays Metallica By Four Cellos”]. Festiwalowy sezon spędzimy w Europie. We wrześniu ruszamy do Ameryki Północnej, później na chwilę do Europy, a następnie do Ameryki Południowej. W przyszłym roku znowu mamy w planach obie Ameryki, Azję i Australię. W tym samym czasie pracujemy nas nową muzykę do kolejnego albumu.

Mimo że kapela jest na etapie tworzenia nowego materiału, na kolejną płytę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Toppinen przyznał, że minie jeszcze sporo czasu, zanim krążek ujrzy światło dzienne:

To na pewno nie nastąpi przed końcem przyszłego roku, ponieważ na razie skupiamy się na koncertach. Początkowo pomyślałem “hej, zróbmy coś na rocznicę. Dajmy maksymalnie 30 występów”. Przede wszystkim nie wiedzieliśmy, że stworzyliśmy tak interesującą rzecz. Pomysł okazał się naprawdę dobry, był bardzo duży popyt na to. Ludzie chcieli to zobaczyć. Pomyśleliśmy, że jeśli ludzie chcą to zobaczyć, to dlaczego nie. Dlatego teraz gramy w ramach “Plays Metallica By Four Cellos” około 115 koncertów.

źródło: Blabbermouth.net

Podobne artykuły

Oryginalny skład Arch Enemy pod szyldem Black Earth wyda dwa nowe utwory

Lena Knapik

KO Tour 2018 – Decapitated, Frontside i Virgin Snatch na 11 koncertach w Polsce

Szymon Grzybowski

Chris Tsangarides, producent m.in. Judas Priest, Helloween i Thin Lizzy nie żyje

Dominika Kudła

King Dude jeszcze w tym roku na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Iron Maiden: nowy album live już w listopadzie

Agata Laszuk

Omnium Gatherum, Skálmöld i Stam1na na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!