NEWSY WIDEO

Apocalyptica prezentuje teledysk do coveru “Sad But True”
W 1996 roku czwórka fińskich wiolonczelistów zadebiutowała albumem “Plays Metallica By Four Cellos”. W Finlandii krążek dotarł do 7. miejsca pod względem sprzedaży i pokrył się platyną, w Polsce uzyskał status złotej płyty. Znaleźć na niej można osiem instrumentalnych interpretacji utworów Metalliki.

W ostatnim czasie Apocalyptica świętowała 20. rocznicę wydania pierwszego albumu. W trwającej trasie koncertowej wraca do materiału z “PMB4C”, a na występ w Berlinie zaprosiła ekipę filmową. Wynikiem tego jest nowy teledysk do coveru “Sad But True”.

Niestety na nowy krążek zespołu na razie nie można liczyć. Chociaż Eicca Toppinen powiedział, że między koncertami muzycy pracują nad nowym materiałem, to kolejne premiera nastąpi najwcześniej pod koniec 2018 roku. Toppinen przyznał, że planowane od dawna niezbyt huczne obchody rocznicy rozrosły się do potężnych rozmiarów i zabiorą zespołowi więcej czasu:

“To na pewno nie nastąpi [nowa płyta] przed końcem przyszłego roku, ponieważ na razie skupiamy się na koncertach. Początkowo pomyślałem “hej, zróbmy coś na rocznicę. Dajmy maksymalnie 30 występów”. Przede wszystkim nie wiedzieliśmy, że stworzyliśmy tak interesującą rzecz. Pomysł okazał się naprawdę dobry, był bardzo duży popyt na to. Ludzie chcieli to zobaczyć. Pomyśleliśmy, że jeśli ludzie chcą to zobaczyć, to dlaczego nie. Dlatego teraz gramy w ramach “Plays Metallica By Four Cellos” około 115 koncertów.”
Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Zostaw komentarz