Arch Enemy i Alissa White Gluz
Strona główna » Arch Enemy wyda swoje nowe DVD
NEWSY PŁYTY

Arch Enemy wyda swoje nowe DVD

 
31 marca nakładem Century Media ukaże się DVD od Arch Enemy zatytułowane “As The Stage Burn!”. Wydawnictwo w główniej mierze będzie się składało z zapisu koncertu granego podczas ubiegłorocznego festiwalu Wacken Open Air w Niemczech.

Występ w Wacken, jak twierdzi zespół, był ukoronowaniem kampanii wspierającej album “War Eternal” z 2014 roku. Jest to pierwszy i póki co jedyny krążek nagrany z nową wokalistką, następczynią Angeli Gossow – Alissą White-Gluz. Gitarzysta Michael Amott o nadchodzącym DVD mówi:

To jest nowe, świeże Arch Enemy. Spędziliśmy dwa lata, a może nawet więcej, na trasie i zamierzamy to wykorzystać, wypuszczając to jako zapis tamtego czasu. Koncert w Wacken był specjalny. Włożyliśmy w niego wiele wysiłku i był największym show. Myślę, że będzie przeważającą częścią tego DVD, ale dołożymy do niego również inne rzeczy, wiele ich mamy sfilmowanych. Wacken był po prostu wielką okazją. To największy heavy metalowy festiwal na świecie.

Co do planów dotyczących nowego studyjnego albumu Michael zdradza, że zespół ma kilka pomysłów i nagranych kilka dem. Podkreśla jednak, że Arch Enemy nie jest zespołem, który pisze w trasie. Drugi gitarzysta, Jeff Loomis, dodaje, że podczas koncertowania kapela nie ma czasu, aby usiąść razem i coś stworzyć. Jest jednak myśli, że niebawem to nastąpi. W kwestii oczekiwań co do nowego krążka głos zabiera Alissa:

Dla każdego z nas będzie wielkim wyzwaniem zrobić to lepiej niż ostatnim razem. Kochamy “War Eternal” i zawsze będzie dla nas czymś spejalnym, ale chcę stworzyć coś lepszego. Kwestia ciągłego utrzymywania bardzo wysokich standardów i bycia krytycznym względem siebie, ale w ten konstruktywny sposób, tak, żeby zawsze móc dobrze tworzyć muzykę i dobrze występować.

Wokalistka przypomina również, że nową energię do pisania kolejnej płyty wniesie Jeff Loomis, który jako ostatni wstąpił do obecnych szeregów zespołu i nie uczestniczył w pisaniu “War Eternal”.

Z okazji wydania “As The Stage Burn!” zespół ruszy w małą trasę koncertową po Europie wraz z The Haunted i Lacuną Coil. W jej ramach nie zawitają jednak do Polski.

arch-enemy-as-the-stage-burn

Podobne artykuły

Nadciąga nowy singiel Watain

Agata Laszuk

Metal Doctrine Festival odwołany

Dominika Kudła

Festiwal Uwolnić Muzykę: do władz kościelnych wpłynęła petycja od mieszkańców Środy Śląskiej

Dominika Kudła

Siberian Meat Grinder w kwietniu zagra w Polsce

Tomasz Koza

Zmarł Malcolm Young, założyciel AC/DC

Lena Knapik

Wacław „Vogg” Kiełtyka dołącza do składu Machine Head

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!