Image default
NEWSY WIDEO

Arkona prezentuje teledysk do utworu “Serbia”
Rosyjska folkowa kapela Arkona podzieliła się klipem do utworu “Serbia” pochodzącego z zamykającego dotychczasową dyskografię krążka “Yav” z 2014 roku. Grupa zdradziła również, że pracuje nad nowym materiałem.

Jak napisał zespół:

Lepiej późno niż wcale… Aktualnie pracujemy nad nowym albumem, ale nagle ziścił się jeden z naszych starszych pomysłów – klip do utworu “Serbia” z poprzedniej płyty “Yav” jest już gotowy! W wideo możecie zobaczyć fragmenty debiutanckiego filmu serbskiego reżysera Živojina Pavlovića (1933-1998) zatytułowanego “Triptih o materiji i smrti” (1960). Obrazy, które w nim widzicie, takie jak wizerunek samotnej kobiety, która straciła cała swoją rodzinę czy też powojenne zniszczenia, korespondują z obrazem widzianym przez autora utworu w jednej z wiosek podczas bałkańskiej trasy w 2010 roku. Ta piosenka urodziła się w specyficznym miejscu i szczególnym czasie i nie ma w niej miejsca na jakikolwiek polityczny kontekst.

Przypomnijmy, że 10 grudnia Arkona wystąpi Lublinie w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w ramach imprezy Mikołajki Folkowe. Informacja o biletach ma się ukazać już wkrótce. Wydarzenie można śledzić tutaj.Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Moanaa, Whalesong i Tsima zagrają we Wrocławiu

Tomasz Koza

Nie żyje Trish Doan, basistka Kittie.

Lena Knapik

Black Sabbath – The End: pożegnalny koncert na DVD i Blu-ray

Tomasz Koza

Zostaw komentarz