NEWSY WIDEO

Arkona prezentuje teledysk do utworu “Serbia”
Rosyjska folkowa kapela Arkona podzieliła się klipem do utworu “Serbia” pochodzącego z zamykającego dotychczasową dyskografię krążka “Yav” z 2014 roku. Grupa zdradziła również, że pracuje nad nowym materiałem.

Jak napisał zespół:

Lepiej późno niż wcale… Aktualnie pracujemy nad nowym albumem, ale nagle ziścił się jeden z naszych starszych pomysłów – klip do utworu “Serbia” z poprzedniej płyty “Yav” jest już gotowy! W wideo możecie zobaczyć fragmenty debiutanckiego filmu serbskiego reżysera Živojina Pavlovića (1933-1998) zatytułowanego “Triptih o materiji i smrti” (1960). Obrazy, które w nim widzicie, takie jak wizerunek samotnej kobiety, która straciła cała swoją rodzinę czy też powojenne zniszczenia, korespondują z obrazem widzianym przez autora utworu w jednej z wiosek podczas bałkańskiej trasy w 2010 roku. Ta piosenka urodziła się w specyficznym miejscu i szczególnym czasie i nie ma w niej miejsca na jakikolwiek polityczny kontekst.

Przypomnijmy, że 10 grudnia Arkona wystąpi Lublinie w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w ramach imprezy Mikołajki Folkowe. Informacja o biletach ma się ukazać już wkrótce. Wydarzenie można śledzić tutaj.Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Lider Saxon na temat zjawiska hologramów nieżyjących muzyków

Agata Laszuk

Apocalyptica prezentuje teledysk do coveru “Sad But True”

Lena Knapik

MetalPoodle: Gene Simmons z Kiss opatentowałby powietrze

Lena Knapik

Zostaw komentarz