Strona główna » Arkona prezentuje teledysk do utworu “Serbia”
NEWSY WIDEO

Arkona prezentuje teledysk do utworu “Serbia”
Rosyjska folkowa kapela Arkona podzieliła się klipem do utworu “Serbia” pochodzącego z zamykającego dotychczasową dyskografię krążka “Yav” z 2014 roku. Grupa zdradziła również, że pracuje nad nowym materiałem.

Jak napisał zespół:

Lepiej późno niż wcale… Aktualnie pracujemy nad nowym albumem, ale nagle ziścił się jeden z naszych starszych pomysłów – klip do utworu “Serbia” z poprzedniej płyty “Yav” jest już gotowy! W wideo możecie zobaczyć fragmenty debiutanckiego filmu serbskiego reżysera Živojina Pavlovića (1933-1998) zatytułowanego “Triptih o materiji i smrti” (1960). Obrazy, które w nim widzicie, takie jak wizerunek samotnej kobiety, która straciła cała swoją rodzinę czy też powojenne zniszczenia, korespondują z obrazem widzianym przez autora utworu w jednej z wiosek podczas bałkańskiej trasy w 2010 roku. Ta piosenka urodziła się w specyficznym miejscu i szczególnym czasie i nie ma w niej miejsca na jakikolwiek polityczny kontekst.

Przypomnijmy, że 10 grudnia Arkona wystąpi Lublinie w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w ramach imprezy Mikołajki Folkowe. Informacja o biletach ma się ukazać już wkrótce. Wydarzenie można śledzić tutaj.Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Zobacz zabawny, animowany teledysk DragonForce do singla z nadchodzącej płyty

Lena Knapik

Wkurzony Tom Araya kopie i opieprza “fanów”

Tomasz Koza

Morbid Angel odwołuje całą trasę po Europie

Tomasz Koza

U córki frontmana My Dying Bride zdiagnozowano nowotwór (oświadczenie)

Paweł Kurczonek

Szczegóły nowego albumu Suicide Silence

Lena Knapik

Nowe piwo od Iron Maiden

Lena Knapik

Zostaw komentarz