At the Gates: Nowy gitarzysta, nowy album w drodze
Szwedzcy pionierzy melodyjnego death metalu z At the Gates są już w ostatniej fazie przygotowań do wydania nowego albumu, będącego następcą wydanego w 2014 “At War With Reality”. Po wydanym w marcu oświadczeniu na temat odejścia gitarzysty Anders Björlera, grupa podzieliła się nowymi informacjami na temat prac nad nowym albumem i oficjalnie ogłosiła Jonasa Stålhammara nowym gitarzystą grupy.

Poniżej pełne oświadczenie zespołu:

Wreszcie zdecydowaliśmy, kto będzie naszym nowym gitarzystą i znów jesteśmy gotowi do grania! Właściwie był on naszym pierwszym wyborem i jesteśmy szczęśliwi, że mamy go na pokładzie. Jonas Stålhammar jest naszym przyjacielem od późnych lat osiemdziesiątych (Thomas wymieniał się wtedy z nim taśmami magnetofonowymi!), a nasze drogi przecinały się wielokrotnie w czasie naszych karier.

Szukaliśmy kogoś, kto miałby takie same punkty odniesienia jak my, kogoś z tej samej ścieżki, jakby to ująć, kogoś kto rozumie wielkość zarówno Autopsy jak i King Crimson. Oczywiście podstawowym wymogiem było by nowy gitarzysta mógł w pełni technicznie sprostać poprzeczce koncertowej ustawionej przez Andersa, ale to nigdy nie stanowiło dla Jonasa problemu. Szukaliśmy kogoś głęboko rozumiejącego czym jest At the Gates, kogoś, kto mógłby wnieść kreatywny wkład w twórczość zespołu. Jonas Stålhammar będzie pełnoprawnym członkiem zespołu już od pirwszego dnia i będzie można go usłyszeć na naszym nowym albumie, którego nagrywanie jest zaplanowane od listopada 2017 do stycznia 2018.

Obecnie mamy 11 gotowych utworów na wspomniany album i jesteśmy zainspirowani może nawet bardziej niż kiedykolwiek. Możecie spodziewać się pełnego albumu At the Gates z wszystkimi klasycznymi dla zespołu elementami. Jest to jak dotąd nasz najbardziej obszerny album, który będzie podróżą przez różne elementy brzmienia zespołu. Jesteśmy bardzo podekscytowani przed rokiem 2018. Z pewnością będzie to dobry rok dla At the Gates i naszych fanów.”

Źródło: Metalstorm.net / Fot. Materiały prasowe
Autor newsa: Agata Laszuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *