Strona główna » Azarath wraca do Agonia Records
NEWSY PŁYTY

Azarath wraca do Agonia Records

Po ośmiu latach rozłąki, pomorska death/black metalowa formacja AZARATH podpisała nową umowę wydawniczą z Agonia Records. Do tej pory sumptem wydawnictwa ukazał się jeden krążek zespołu – wydany w 2009 roku “Praise The Beast”. Sytuacja ta ulegnie zmianie już w kwietniu, gdy do sprzedaży trafi nowy album, następca “Blasphemers’ Maledictions”, który ukazał się sześć lat temu.

Death metal AZARATH urósł do rangi czarciej nazwy formacji, co podkreślił serwis Blabbermouth.net, określając jej muzykę jako “demoniczne połączenie Krisiun i Behemoth, z odcieniami Immolation. Pomorzanie w istocie mają wiele wspólnego ze wspomnianymi gigantami gatunku – zaczynając od perkusisty Behemoth, Inferno, poprzez intensywność numerów, kończąc na doświadczeniu i profesjonalizmie członków. Ich dokonania stopniowo odciskają na gatunku swoje własne piętno, prezentując doszlifowany, organiczny death metal, odziany w black metalowe szaty.

Powstała niemal dwadzieścia lat temu formacja zrzesza obecnie Inferno (Behemoth) na perkusji, Barta (Armagedon, Damnation) na gitarach, Necrosodom (Anima Damnata, Deus Mortem, ex-Infernal War) na wokalu i gitarach, oraz Peter’a (ex-Lost Soul) na basie. Łącznie stanowią oni trzon jednego z czołowych zespołów death metalowych w kraju, którego najnowsze płyta ukaże się za kilka miesięcy.

Podobne artykuły

Pomóż królikom i wygraj podwójny bilet na MateriaFest 2017!

Tomasz Koza

Bruce Dickinson: „Można przypisać jakąkolwiek muzykę do konkretnej klasy społecznej”

Agata Laszuk

Nocny Kochanek w grze komputerowej

Tomasz Koza

GWAR: 30,000 fanów nowymi potencjalnymi dawcami szpiku

Agata Laszuk

Klub Alibi przestaje istnieć

Tomasz Koza

Ozzfest oskarża Ozy Fest o zamierzone podobieństwo nazw

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!