Image default
MUZYKA NEWSY

Barren Earth przedstawia nowy utwór “Withdrawal”


Barren Earth podzieliło się z fanami nowym singlem zatytułowanym “Withdrawal”, pochodzącym z ich nadchodzącego albumu “A Complex Of Cages”, mającego swoją premierę 30 marca 2018 nakładem Century Media Records. Fińscy progresywni death metalowcy zdecydowali się zaprezentować nowy utwór w postaci lyric video, które możecie obejrzeć poniżej.

Jón Aldará (wokalista):

“Withdrawal” przenosi Barren Earth na nieznane dotąd terytorium, sprawiając, że nowy album będzie raczej nieortodoksyjny, ale ma to dla nas sens. Jest to utwór, który był inspiracją dla tytułu albumu, zaś fobia społeczna jest jak klej, który łączy wszystkie utwory w sensie lirycznym.

Marko Tarvonen (perkusista):

Barren Earth było zawsze usilnie klasyfikowane jako death metal lub metal progresywny, a to dlatego, że mieszaliśmy jedno z drugim. Tworząc “Withdrawal” chcieliśmy stworzyć coś, co nie będzie ani jednym, ani drugim. Zamiast tego otrzymaliśmy rozwijającą się, rockową balladę, w której instrumenty zostały ograniczone do minimum, by zostawić jak najwięcej przestrzeni dla głosu Jóna. Takiej ballady nie stworzyli nigdy ani Scorpions, ani King Crimson!


Źródło: Metalstorm.net / Fot. Materiał prasowe

Podobne artykuły

Zobacz nowy teledysk promujący nadchodzącą płytę Tribulation

Lena Knapik

Czy zdaniem kolegów z zespołu, Dio chciałby występować pośmiertnie jako hologram?

Agata Laszuk

Anathema, Postcards From Arkham i Leprous dołączają do składu Prog in Park II

Tomasz Koza

Zostaw komentarz