NEWSY PŁYTY

Beheaded: Ruszyły prace nad nowym albumem
Death metalowcy z Beheaded, a konkretnie wokalista zespołu Frank Calleja ogłosił za pośrednictwem live streamingu na Facebooku rozpoczęcie prac nad nowym albumem. Z jego słów wynika, że nowy album ma być krokiem w agresywniejszą stronę zespołu i ma być napisany w ramach jednego konceptu. Wydanie następcy „Beast Incarnate” jest planowane na rok 2019.

„Jak napisaliśmy wczoraj, właśnie ruszyła praca nad nowym albumem – jesteśmy na samym jej początku. (…) Mamy pewną wizję okładki i albumu, ale tak jak powiedziałem – prace są na dość wczesnym etapie. (…) Nie będziemy czekać pięć czy siedem lat z wydaniem nowego albumu, następcy „Beast Incarnate” – tym razem celujemy w rok 2019, co oznacza, że od naszego ostatniego albumu będą go dzielić dwa lata. (…) Jak już powiedziałem, mamy już koncepcję, mamy wizję okładki, mamy kilka tytułów utworów. Część z Was pewnie wie, że preferujemy pisanie albumu w ramach jednej koncepcji zamiast pisania każdego kawałka o czymś innym; naszym zdaniem brzmi to pełniej, lepiej. (…) Tym razem chcemy pójść w kierunku trochę agresywniejszego brzmienia. Mogliśmy wybrać wiele dróg, moglibyśmy nagrać album bardziej techniczny, brutalniejszy, bardziej melodyjny, jakikolwiek, ale w zespole jest ogólna zgoda co do chęci pójścia w bardziej agresywne, wściekłe rejony death metalu.”

Grupę można było zobaczyć w akcji u boku Absu i Obituary w czasie organizowanej przez Left Hand Sounds i Ready To Rock lipcowej trasy koncertowej, w trakcie której zostawiła w zgliszczach Poznań, Bolków, Gdańsk, Warszawę, Łódź, Chorzów i Kraków.

Źródło: Facebook / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Festiwal Uwolnić Muzykę 2018: sprawdź kto i kiedy zagra

Tomasz Koza

Orphaned Land prezentuje okładkę nowego wydawnictwa

Lena Knapik

Rotting Christ również we Wrocławiu i Poznaniu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz