Strona główna » Björn Gelotte wyjaśnia zmianę basisty w In Flames
INNE NEWSY

Björn Gelotte wyjaśnia zmianę basisty w In Flames

“The Front Row Repord” przeprowadziło wywiad z gitarzystą szwedzkiej grupy In Flames – Björnem Gelotte podczas festiwalu Rock On The Range, który odbył się w zeszły weekend w Ohio.

Zapytany, jak to się stało, że rolę basisty na aktualnej trasie po Stanach Zjednoczonych pełni Bryce Paul, Björn odpowiedział:

Na naszej ostatniej, europejskiej trasie był z nami Håkan Skoger. Nie służyło to jego życiu rodzinnemu, biorąc pod uwagę, że bardzo często wyjeżdżamy w trasę. On ma swoją rodzinę, dzieci. Uwielbia grać i jest fenomenalnym basistą, ale jeśli nie angażujesz się w to całym sercem, wtedy nie możesz tego robić. Joe [Rickard, perkusista In Flames] powiedział, że ma przyjaciela spoza Nashville – Bryce’a, który jest bardzo dobrym basistą. Nadmienił: “Dajmy mu kilka utworów na próbę i zobaczymy, jak mu z nimi pójdzie.” Okazało się, że potrafił je rozpracować i bardzo mu się spodobały. Teraz potrafi skopać dupę podczas pracy i sprawia mu to radość.

Bastista, Peter Iwers, który przez długi okres tworzył w In Flames, opuścił grupę w listopadzie, tłumacząc się, że “zamierza podjąć inne starania”.

Dwunasty album In Flames “Battles” został wydany 11 listopada nakładem Nuclear Blast na wszystkich obszarach, oprócz Ameryki Północnej, Skandynawii i Eleven Seven Music Group, działającej w Stanach Zjednoczonych.

Podobne artykuły

Grammy 2017: zwycięzcy i wspólny występ Metalliki i Lady Gagi

Lena Knapik

Obejrzyj pełen występ Napalm Death w Glastonbury 2017

Agata Laszuk

Obejrzyj “Devouring Faith” – nowy teledysk Krisiun

Dominika Kudła

Samael: Vorph na temat „Hegemony” (wywiad)

Agata Laszuk

Sepultura na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Czy K.K. Downing zagra jeszcze z Judas Priest?

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!