NEWSY PŁYTY

Blind Guardian z nowym koncertowym albumem

Blind Guardian szykuje się do wydania kolejnego koncertowego albumu. Trzypłytowe wydawnictwo zatytułowane “Live Beyond The Spheres” ukaże się 7 lipca nakładem Nuclear Blast.

Zestaw będzie zawierał materiał nagrany podczas europejskiej trasy koncertowej w 2015 roku. Wśród wybranych utworów znajdą się stare klasyki zespołu, nowości, a także rzadko wykonywane na żywo piosenki. Wokalista Hansi Kürsch o trudnościach związanych ze stworzeniem takiego albumu:

Ogólnie chciałbym powiedzieć, że ta trasa była bardzo dobra, a każdy występ był niemalże idealny. Ale kiedy każdy członek zespołu sprawdził każdy utwór spośród tych 30 koncertów, okazało się, że tylko dwie lub trzy wersje każdej piosenki nadawały się do użycia na albumie. Musieliśmy rozstrzygnąć, która z nich ostatecznie znajdzie się na krążku, która będzie tą najbardziej efektowną. To zadanie wydawało się nie mieć końca!

Kürsch przyznaje, że spośród wszystkich wariantów danego utworu zespół wybrał te najbardziej energiczne. Nawet kosztem drobnych błędów, których można się doszukać podczas słuchania materiału. Jak mówi:

Zawsze coś się zdarza podczas każdego koncertu. Przyjmijmy, że to ta “magia”, która wywołuje u nas gęsią skórkę. Zawsze jesteśmy szczęśliwi, kiedy ludzie śpiewają z nami, przyjemnie spędzają ten czas i wracają do domu zadowoleni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tracklista “Live Beyond The Spheres”:

CD1

01. The Ninth Wave
02. Banish From Sanctuary
03. Nightfall
04. Prophecies
05. Tanelorn
06. The Last Candle
07. And Then There Was Silence

CD2

01. The Lord Of The Rings
02. Fly
03. Bright Eyes
04. Lost In The Twilight Hall
05. Imaginations From The Other Side
06. Into The Storm
07. Twilight Of The Gods
08. A Past And Future Secret
09. And The Story Ends

CD3

01. Sacred Worlds
02. The Bard’s Song (In The Forest)
03. Valhalla
04. Wheel Of Time
05. Majesty
06. Mirror Mirror

Podobne artykuły

Metalmania 2017: poznaj ceny biletów

Tomasz Koza

Wygraj zaproszenie na koncert Amenry we Wrocławiu

Tomasz Koza

48 lat temu ukazał się debiutancki album Black Sabbath

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz