MUZYKA NEWSY

Była wokalistka Nightwish w nowej formacji The Dark Element
Była wokalistka Nightwish, Anette Olzon, wraz z byłym gitarzystą grupy Sonata Arctica, Janim Liimatainenem, zadebiutuje w świeżej formacji The Dark Element. Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu “The Dark element”, ukaże się 10 listopada nakładem Frontiers Music Srl.

Anette śpiewała w Nightwish od 2007 do 2012 roku. W tym czasie udało jej się nagrać z zespołem dwa krążki: w 2007 “Dark Passion Play” oraz w 2011 “Imaginaerum”.

Jani Liimatainen w latach 1996 – 2007 grał na gitarze w power metalowej kapeli Sonata Arctica. Po opuszczeniu w zespołu wraz z wokalistą Stratovarius w 2009 założył Cain’s Offering. Grupa wydała dwa albumy.

Nowy projekt Liimatainen komentuje:

Zawsze byłem wielkim fanem głosu Anette. Kiedy więc nadarzyła się okazja do współpracy, napisania i nagrania albumu nie mogłem powiedzieć “nie”. Praca nad piosenkami przebiegała świetnie i nie mogę się doczekać, aż ktoś usłyszy końcowy efekt. Będzie epicko! Utwory są ekstremalnie melodyjne. Moim celem było napisanie chwytliwych piosenek, które będą prześladować twoje sny i myślę, że misja została wykonana. Przygotujcie się na coś wyjątkowego!

Olzon dodaje:

Tak się cieszę z tego albumu i uważam, że nasza współpraca układała się idealnie – perfekcyjne połączenie. Cieszę się, że do stworzenia tego Jani i Frontiers zaprosili właśnie mnie!

Podobne artykuły

Pressor, Ypres i Weird Tales już jutro w pubie 2KOŁA w Warszawie

Dominika Kudła

Posłuchaj nowej piosenki Cynic pt. „Humanoid”

Agata Laszuk

Dragonforce: Interesujący teledysk z… sesji nagraniowej

Agata Laszuk

Zostaw komentarz