Strona główna » Byli muzycy Eluveitie podpisali umowę z Nuclear Blast. Nowy zespół to Cellar Darling.
NEWSY PŁYTY

Byli muzycy Eluveitie podpisali umowę z Nuclear Blast. Nowy zespół to Cellar Darling.

Kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast został podpisany, a prace nad krążkiem trwają. Jeszcze w tym roku ukaże się debiutancki album formacji założonej przez byłych muzyków Eluveitie: wokalistki Anny Murphy, perkusisty Merlina Suttera oraz gitarzysty Ivo Henziego.

Cellar Darling chcą być bajarzami. Chcą zabrać swoich słuchaczy do swojego muzycznego świata, budząc ducha opowieści, które opowiadali nam rodzice przed pójściem spać. Twórczość ma zawierać dramaty miłości, wojny, biedy w trwającej godzinę operze – przygód ludzkiego ducha z całą jego mistyką i emocjami.

Po rozstaniu się z Eluveitie w ubiegłym roku Murphy, Sutter i Henzi postanowili spojrzeć na świat swoimi oczami i stworzyć oryginalne brzmienie, kombinację ciężkich riffów, energetycznej perkusji z unikatowym wokalem. Wszystko pod folkową sygnaturą, dźwiękami liry korbowej i elementami klasyki. Jak sami mówią:

Jesteśmy niemożebnie szczęśliwi, że mogliśmy “wrócić do domu” po wielu, wielu latach bycia częścią rodziny Nuclear Blast. Ciągle pokładali w nas wiarę w tych trudnych czasach i wiedzieliśmy, że to oni pierwsi muszą posłuchać naszej nowej muzyki. I stało się tak, jak być powinno – wszystko zaczęło nabierać sensu. Jesteśmy dumni i podekscytowani tym, że znaleźliśmy partnerów, którzy rozumieją naszą twórczość i podzielają naszą wizję. Razem uczynimy ten rok naszym rokiem!

Grupa dotychczas podzieliła się dwoma utworami: “Challenge” oraz “Fire, Wind & Earth”.

Podobne artykuły

Decapitated ujawnia szczegóły “Anticult” oraz pierwszy singiel

Tomasz Koza

Nowy teledysk od The Dark Element

Lena Knapik

Dlaczego Metallica nagrała Garage Days Re-Revisited? Premiera wznowionej edycji.

Szymon Grzybowski

Rzeczpospolita Niewierna – uchylenie kwietniowego wyroku

Dominika Kudła

Gitarzysta Joakim Karlsson opuszcza Bloodbath

Lena Knapik

Szczegóły czterech koncertów Immolation i Azarath w Polsce – ceny biletów i supporty znane

Tomasz Koza

Zostaw komentarz