Strona główna » Były gitarzysta Cannibal Corpse na pokładzie Six Feet Under
INNE NEWSY

Były gitarzysta Cannibal Corpse na pokładzie Six Feet Under

Jack Owen, który grał na wiośle w Cannibal Corpse od momentu założenia zespołu w 1988 do 2004 roku, wstąpił w szeregi Six Feet Under. Tym samym dołączył do swojego kolegi Chrisa Barnesa, lidera Cannibal Corpse, który z powodu różnicy zdań co do przyszłego kierunku zespołu w 1995 odszedł i skupił się na założonym rok wcześniej Six Feet Under.

Jak skomentował Barnes:

Z wielką przyjemnością mogę ogłosić i przedstawić naszego nowego, drugiego gitarzystę, Jacka Owena. Jak wszyscy wiecie, Jack i ja zaczynaliśmy w jednym z najlepszych death metalowych zespołów wszech czasów. Rozmowy o połączeniu sił pojawiły się kilka miesięcy temu po jego odejściu z poprzedniej kapeli. Z mojego punktu widzenia, to będzie wspaniałe, móc ponownie współpracować z Jackiem!

Owen dodał:

Jestem mocno podekscytowany pracą z moim metalowym bratem Chrisem Barnesem i potężnym Six Feet Under! Rozmawialiśmy o napisaniu oryginalnego materiału od lat. Mam nadzieję, że dojdzie do realizacji tego. To byłoby niesamowite. (…) Występowanie z Chrisem będzie jak przeżywanie naszej młodości jeszcze raz. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć fanów Six Feet Under i oldschoolowych fanów Cannibal Corpse z całego świata!

Gitarzysta odszedł z Cannibal Corpse (jak zostało to wyjaśnione w filmie dokumentalnym o zespole zatytułowanym “Centuries Of Torment”), ponieważ chciał iść dalej. Niedługo później rozpoczął współpracę z Decide, z którym nagrał sześć albumów.

Dyskografię Six Feet Under zamyka płyta “Torment”, wydana 24 lutego bieżącego roku nakładem Metal Blade.
Podobne artykuły

Rammstein: nowy singiel już jutro?

Dominika Kudła

Darkest Hour zagra w Polsce

Tomasz Koza

Amorphis i Królowa Czasu. Nowy album już w maju

Lena Knapik

Inferno pod koniec marca we wrocławskim Liverpoolu

Dominika Kudła

Testament rozpoczyna prace nad nowym albumem

Lena Knapik

Ozzy Osbourne odwołuje wszystkie koncerty w 2019 roku!

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!