Strona główna » Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy
INNE NEWSY

Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy

 

Roope Latvala, były gitarzysta grupy Children Of Bodom, udzielił fińskiemu serwisowi YLE pierwszego wywiadu od czasu wyrzucenia go z zespołu. Latvala współpracował z Alexim Laiho i spółką od 2003 do 2015 roku.

Latvala zdradził, że decyzję o usunięciu go z kapeli otrzymał w czasie, w którym Children Of Bodom już się szykowało do wejścia do studia i nagrania “I Worship Chaos”. Muzyk przeżył ogromny szok, wynikiem którego było zupełne odstawienie gry na gitarze przez dwa lata. Zaczął natomiast coraz częściej sięgać po alkohol, aby porazić sobie z depresją, z uczuciem odrzucenia i zniechęcenia. W rozmowie przyznał, iż czuł, jakby koledzy wbili mu nóż w plecy. Miał do nich wielki żal, ponieważ wylali go bez żadnego wyjaśnienia. Sukces Children Of Bodom już wcześniej mocno odbił się na Laiho, który zaczął traktować Latvala lekceważąco. Jak mówił:
“Po wyrzuceniu zacząłem skupiać się na piciu. Nie mogłem dotknąć moich gitar. To było tak, jakby zakazano mi grać na gitarze.”

YLE donosi, iż muzyk przełamał już swoją barierę, odkopał kilka modeli Les Pauls i zabrał się do komponowania kilku utworów.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Alexi w rozmowie dla Artisan News decyzję o zakończeniu współpracy z Roopem komentował:

Byliśmy na takim etapie, w którym, w pewnym sensie, chcieliśmy czegoś nowego, odkryć siebie na nowo, wejść na inny poziom. I każdy z nas – każdy z naszej czwórki – kładł na to nacisk i wkładał w zespół jeszcze więcej wysiłku i jeszcze ciężej pracował. A jego [Roope Latvala] nie było tam z nami. Uznaliśmy, że dla każdego będzie lepiej, jeśli rozstaniemy się w tym momencie, co się później wydarzyło. I tak, wydarzyło się trzy dni przed wkroczeniem do studia, ale to nie było… To znaczy, to było coś, co już każdy trochę przewidywał. Szczerze mówiąc już miesiąc wcześniej zdecydowałem, że będę robił wszystkie gitarowe nagrania na album. (…) Nie chcę tutaj mówić pierdół czy czegoś, tak się po prostu stało, takie jest życie. Można to rozpamiętywać, jest do dupy. Naprawdę. Był z nami około 12 lat, a dla nas zespół jest jak rodzina, a strata jej członka jest ważną sprawą. Nie jesteśmy tym typem kapeli, w której co chwilę zmienia się członków, ale trzeba było ruszyć dalej.

Po wydaleniu Latvala, grupa zrekrutowała Anttiego Wirmana, młodszego brata klawiszowca Janne Wirmana, który wspierał Finów na niektórych koncertach. W 2016 obowiązki rytmicznego gitarzysty na stałe przejął Daniel Freyberg, znany z Naildown i Norther.


źródło: blabbermouth.net / fot. materiały prasowe

Podobne artykuły

Lacuna Coil: książka i specjalny koncert na dwudziestolecie zespołu

Lena Knapik

Obejrzyj trailer zapowiadający “Messe Noire”

Dominika Kudła

Były muzyk Sabaton z solowym albumem

Lena Knapik

Saxon przekłada trasę koncertową z powodu choroby wokalisty

Bartłomiej Pasiak

King Dude ponownie w Polsce

Tomasz Koza

MetalPoodle: Corey Taylor poślubił swoją dziewczynę

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!