Strona główna » Były metalowy muzyk wiceprezesem państwowej spółki
INNE NEWSY

Były metalowy muzyk wiceprezesem państwowej spółki

fot. Energa

Długowłosy muzyk śpiewający utwór “Übermensch”, w którym pada “cieślo, nie zatrzymasz nas, umarłeś na darmo” oraz prawnik związany w przeszłości z partią PiS, aktualnie wiceprezes spółki Energa, oddający ją pod opiekę Maryi i Michała Archanioła. Brzmi jak opis dwóch różnych osób? Nic bardziej mylnego.

Na stronie Grupy Energa można już przeczytać biografię nowego wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych, Grzegorza Ksepko. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Zdany egzamin prokuratorski, wpis na listę adwokatów. W 2006 roku został partnerem w jednej z większych gdańskich kancelarii. Specjalista w prawie spółek handlowych, obsłudze przedsiębiorców, prawie karnym, karno-skarbowym, administracyjnym i tak dalej, i tak dalej.

W całej litanii zabrakło wzmianki o muzycznej przeszłości obecnego pana wiceprezesa, który intensywnie udzielał się w metalowych zespołach Afterlife i Chrest. W 2002 roku pojawiła się nawet płyta Afterlife zatytułowana “Weakness and Wickedness”. Na scenie występował pod pseudonimem 0015/92. Numer ten oznacza wydaną w 1992 roku wewnętrzną instrukcję Urzędu Ochrony Państwa, zezwalającej na inwigilację prawicy, której istnienie ujawnił w 1993 Jarosław Kaczyński.

Tym samym człowiek, który kiedyś śpiewał o daremnej śmierci Boga i czczeniu złotego cielca, aktualnie podczas niedawnej mszy w Gdańsku zawierzył firmę opatrzności bożej, mówiąc o świetle i prądzie bożym, które poprowadzą grupę w stronę rozwoju i bezpieczeństwa.


Podczas późniejszej, niemuzycznej kariery Ksepke tłumaczył, że odczytywanie jego tekstów jako satanistycznych to nieporozumienie. W rzeczywistości był to jedynie wizerunek sceniczny, a świeżo upieczony wiceprezes deklaruje, że jest katolikiem i co tydzień chodzi do kościoła.

 

Podobne artykuły

Posłuchaj jak brzmi kolejny utwór Tribulation „Lady Death”

Agata Laszuk

Kreator składa hołd ikonom rocka w nowym klipie

Lena Knapik

Dee Snider zapowiada album „For the Love of Metal”

Dominika Kudła

Pomóż królikom i wygraj podwójny bilet na MateriaFest 2017!

Tomasz Koza

Woodstock przechodzi do historii, teraz będzie Pol’And Rock Festival

Dominika Kudła

Anders Colsefini na pewno nie wróci do Slipknot

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!