INNE NEWSY

Cały skład Decapitated wyszedł z aresztu. Pomógł poseł Dominik Tarczyński

Wszyscy czterej muzycy z Decapitated zostali zwolnieni z aresztu. Teraz czekają na proces w związku z oskarżeniem o porwanie i gwałt.

Członkowie kapeli wyszli z aresztu bez zapłacenia kaucji, którą wyznaczono na 100 tys. dolarów za każdą osobę. Muszą jedynie pozostać w stanie Waszyngton, oddać paszporty oraz pisemnie zrzec się ekstradycji. Zasługę tę przypisuje sobie poseł PiS Dominik Tarczyński, który spotkał się z zespołem w Spokane, a także napisał do sądu list. Gwarantował w nim, że wszyscy czterej oskarżeni stawią się na przyszłe wezwanie. W rozmowie z Onet.pl poseł powiedział:

Byłem u nich w więzieniu. Spotkałem się z nimi w Spokane. Po mojej wizycie, po rozmowach z nimi, podjąłem decyzję, aby im pomóc. Aby ich wesprzeć. Dałem gwarancję, dlatego muzycy wyszli bez kaucji. (…) Oni zostali zwolnieni bez jakiejkolwiek kaucji. To jest bardzo ważna informacja, gdyż amerykański sąd żądał kaucji w wysokości 100 tys. dolarów od osoby. Po mojej interwencji, moich zeznaniach, sąd zgodził się ich wypuścić bez jakiejkolwiek wpłaty.

Potwierdziły się również nieoficjalne dotąd informacje o przesunięciu daty rozprawy z 18 grudnia 2017 na 16 stycznia 2018 roku.


Źródło: Teamrock.com / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Posłuchaj “Obscene as Cancer” – przedsmak nowego albumu Anaal Nathrakh

Agata Laszuk

Sons Of Apollo i Ihsahn zagrają na Prog In Park II w Warszawie

Tomasz Koza

Dwa koncerty Iced Earth w Polsce w 2018 roku

Dominika Kudła

3 komentarze

Olo 13 grudnia 2017 at 21:56
0

No i kto by pomyślał: działacz katolicki, poseł PISu pomaga Death Metalowej kapeli… Dlaczego nie jakiś POjeb czy komuch z SLD?

Odpowiedz
panda 14 grudnia 2017 at 17:39
0

człowieku a ch kogo obchodzi, że Dominik Tarczyński jest z PIS’u, człowiek zachował się godnie w obronie rodaków i to jest najważniejsze. gdyby więcej polityków miało takie jaja jak Tarczyński to byłoby lepiej w tych patologicznym kraju.

Odpowiedz
Olo 14 grudnia 2017 at 19:39
0

No właśnie, nie obchodzi nikogo – takich ignorantów jak Ty również nie obchodzi to, że bez względu na rasę, czy religię ludzi czynią dobro…że to nasze chore umysły szufladkują ludzi… I przykro mi, że nie zrozumiałeś mojego komentarza, a chodziło mi w nim o to: że ludzie myślą, że jak katol to spaliłby najchętniej “szatanistuf”, że jak PISior to wtrąciłby ich do lochu prędzej niż pomagał…a tu życie jednak obiektywnie ukazuje rzeczywistość…

Odpowiedz

Zostaw komentarz