Strona główna » Children of Bodom: wieści w sprawie nadchodzącego albumu
NEWSY PŁYTY

Children of Bodom: wieści w sprawie nadchodzącego albumu

W razie gdybyście zastanawiali się nad tym, co obecnie dzieje się w obozie Children of Bodom i jak idą prace nad ich nowym albumem – spieszymy z wieściami. Jeśli wierzyć słowom basisty Henkka Seppälä, nowa płyta studyjna zespołu powinna zostać zmasterowana latem 2018.

Seppälä, znany również jako Henkka Blacksmith w wywiadzie dla Salt Lake Tribune potwierdził, że zespół rozpoczął pracę nad następcą albumu „I Worship Chaos” z 2015 roku.

„Komponowaliśmy właściwie całą jesień. Mamy już połowę nowego materiału, jaki przewidujemy do wydania, więc napiszemy jeszcze kilka nowych piosenek, a wiosną zaczniemy nagrywać ścieżki. Co do kierunku, w jakim zmierzamy, cóż… Z jakiegoś powodu nigdy nie potrafię tego określić. Zawsze jest to coś nowego, a pisanie nowych utworów działa na mnie w pewien sposób orzeźwiająco. Czuję się podekscytowany. Bardzo, bardzo podekscytowany.”


↘ Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Henkka został również zapytany o byłego gitarzystę zespołu, Roope Latvala, który oświadczył że jego byli koledzy z zespołu wbili mu nóż w plecy. Był on członkiem zespołu przez ponad dekadę, jednak CoB podziękowali mu za współpracę w maju 2015. W wywiadzie dla YLE Roope wyznał, że czuł się rozczarowany w związku z tym, jak został potraktowany – został bowiem wyrzucony bez jakichkolwiek wyjaśnień. Powiedział także, że jego zdaniem sukces uderzył Alexiemu Laiho do głowy i zaczął patrzeć na Roope z góry, z powodów niejasnych dla gitarzysty. Salt Lake Tribune poprosiło więc o odpowiedź na zarzuty byłego członka zespołu.

„Cóż, myślę, że wszystko zostało wystarczająco dobrze wytłumaczone kiedy nasze drogi się rozchodziły. Nic nie było niejasne. Nie wiem, czemu twierdzi inaczej. Naprawdę smutno było na to patrzeć. Nie chciałbym o tym rozmawiać, nie ma czego komentować – pozostawiłbym sprawy takimi, jakimi są.”

Źródło: Metalstorm.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Insomnium i Tribulation na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

MetalPoodle: Kanye West w koszulce Testament

Lena Knapik

Muzyczny świat skład hołd Chrisowi Cornellowi

Lena Knapik

Nowy teledysk Riverside

Tomasz Koza

Książka Motörhead: Ochlejmordy i zadymiarze już w sprzedaży

Dominika Kudła

Brutal Assault 2017: Devin Townsend Project, Tiamat, Swallow the Sun, Walls of Jericho wzmacniają skład festiwalu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz