Strona główna » Chino Moreno zmienia zdanie – jednak chce grać z Korn
INNE NEWSY

Chino Moreno zmienia zdanie – jednak chce grać z Korn

Wokalista Deftones powiedział niedawno, że jego zespół unika wspólnych koncertów z Korn. Według niego poprzez takie połączenie Deftones nie uciekłby od nadania mu nu metalowej metki (więcej o tym tutaj). Po nagłośnieniu i rozpowszechnieniu wypowiedzi Chino Moreno przedstawił inne stanowisko w sprawie.

Wokalista wytłumaczył, że przytaczany cytat odnosił się do konkretnego okresu w historii kapeli. Dokładnie chodziło mu o końcówkę lat 90., czasach okalających ukazanie się albumu “Around The Fur”. Deftones świadomie unikało wtedy grania z podobnymi muzycznie zespołami, aby uniknąć pogrążenia w nu metalu.

W najświeższym wywiadzie w BBC Radio 1 Moreno zapytany o to, z jaką kapelą chciałby wyruszyć w trasę, odpowiedział:

Powiem Korn – na przekór wszystkim hejterskim wiadomościom, które wczoraj dostałem. Chciałbym z nimi wystąpić, zdecydowanie chciałbym z nimi wystąpić. (…) W tym czasie [1998 rok] podjęliśmy świadomą decyzję, tak myślę, aby wydostać się z tego, w co wpadliśmy. Nie dlatego, że czuliśmy się lepsi niż Korn, Limp Bizkit czy reszta zespołów. Chcieliśmy po prostu swojej prawdziwej, własnej tożsamości.

Mimo to muzycy Deftones deklarują, że nie zwracali nigdy wielkiej uwagi na gatunki muzyczne. W wywiadzie dla Metal Hammer Stephen Carpenter powiedział:

Zbytnio się tym nie interesowaliśmy. Pamiętam czasy, kiedy te wszystkie nazwy subgatunków nie istniały. Był tylko metal. Myślę, że podjęliśmy więc decyzję, aby trochę się od tego zdystansować – nigdy nie zwracaliśmy uwagi na to, co robi ktoś inny. Skupiliśmy się na tym, żeby stworzyć niesamowity album.

Podobne artykuły

Samael podczas Castle Party 2018 nagrywał nowy teledysk

Dominika Kudła

Anthrax chciałby współpracy z Lady Gagą

Lena Knapik

No Reason to Live: Urn, Ragehammer, Empheris, Truchło Strzygi w Łodzi

Tomasz Koza

Wardruna: ostatnie bilety w Gdańsku

Tomasz Koza

Adam “Nergal” Darski oskarżony o znieważenie godła Polski

Lena Knapik

Mayhem również w Warszawie. Gość specjalny Asphyx!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!