Strona główna » Cobalt po wypadku w Poznaniu odwołuje trasę
INNE NEWSY

Cobalt po wypadku w Poznaniu odwołuje trasę

W ubiegłym tygodniu gitarzysta I Am Morbid miał problem z polską policją, która bez przyczyny zatrzymała go i zaczęła przesłuchiwać. Tym razem polski wizerunek w oczach kolejnego amerykańskiego zespołu skrewiły służby zdrowia. Po nieszczęśliwym wypadku wokalista black metalowego zespołu Cobalt trafił do polskiego szpitala, w którym chciano mu amputować stłuczoną stopę. Po takiej propozycji zespół niezwłocznie udał się do Berlina i trafił pod skrzydła niemieckiej opieki zdrowotnej.

14 maja na scenie poznańskiego klubu U Bazyla wystąpiła formacja Oranssi Pazuzu, Cobalt oraz Entropia. Podczas koncertu doszło do wypadku, którego konsekwencje okazały się poważne. Wokalista Charlie Fell niefortunnie ześlizgnął się ze sceny, mocno uszkadzając sobie stopę. Niestety polscy lekarze nie popisali się swoimi umiejętnościami i zespół zdecydował się na hospitalizację w Berlinie. Dalsze występy póki co nie są możliwe.

Zespół wydał oficjalne oświadczenie:

Z przykrością zawiadamiamy, że terminy letnich koncertów w Stanach Zjednoczonych zostaną przełożone z powodu poważnej kontuzji odniesionej podczas europejskiej trasy z Oranssi Pazuzu. Na ostatnim koncercie na trasie w Poznaniu, Polsce, Charlie wbiegł na scenę pod koniec występu Oranssi, pozdrawiał publiczność i żegnał się ze wszystkimi przybyłymi fanami. Ktoś z publiki wyciągnął ręce, aby go uściskać, a Charlie zsunął się ze sceny i niezgrabnie wylądował, obciążając całą siłą lewą stopę. Roztrzaskał ją w wielu miejscach i wylądował w polskim szpitalu. W polskim szpitalu, w którym nie ma zbyt zaawansowanych technologii, powiedziano nam, że lekarze prawdopodobnie będą musieli AMPUTOWAĆ stopę Charliego!! Powiedzieliśmy stanowcze nie, to nie wchodzi w rachubę.
Pojechaliśmy tamtej nocy do Berlina i umieściliśmy Charliego w milszym, niemieckim szpitalu. Po rozległej operacji rekonstrukcyjnej Charlie musiał pozostać jeszcze tydzień w Berlinie i w końcu wrócił do Stanów. Potrzebuje jeszcze kilku miesięcy na regenerację, zanim będzie zdolny do wstania. Rozważaliśmy zrobienie trasy z Charliem na wózku, ale ryzyko dalszych obrażeń jest zbyt wysokie, aby zrealizować tę opcję.

źródło: Facebook

Podobne artykuły

W lipcu Alice In Chains wkracza do studia

Lena Knapik

Orange Goblin zakończył prace nad nowym albumem

Dominika Kudła

Sabaton i Akira Yamaoka tworzą nową ścieżkę dźwiękową i efekty do World of Tanks

Tomasz Koza

Wielka wyprzedaż płyt – lista cz. 2

Tomasz Koza

Ghost: Tajemnicze nowe wydawnictwo już w grudniu?

Agata Laszuk

Premiera teledysku Hunter do utworu “Niewesołowski”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz