NEWSY PŁYTY

Cradle Of Filth w grudniu wejdzie do studia

Cradle Of Filth rozpocznie w grudniu nagrywanie nowego albumu, następcy “Hammer Of Witches” z 2015 roku.

Wokalista zespołu Dani Filth zdradził, że utwory muzycznie są już gotowe, jednak jego czeka jeszcze dużo pracy z pisaniem tekstów:

Jestem jeszcze daleko przed końcem. Na razie napisałem dwie piosenki. Ciężko pracujemy i naprawdę wszyscy się udzielają.

Filth zapowiada, że zbliżający się krążek będzie bardzo wiktoriańskim i gotyckim horrorem. Piosenki będą trwały po siedem, osiem minut.

Zespół pisał utwory w Brnie (Czechy). Głównie dlatego, że obecnie w tym mieście mieszka perkusista Marthus i gitarzysta Ashok. Drugoplanowym powodem była inspiracja w postaci eleganckiej i bogatej architektury oraz znajdującego się tam drugiego największego w Europie ossuarium, ustępującego tylko paryskim katakumbom.

Na nowym albumie ma szansę się znaleźć utwór “Achingly Beautiful”, które ostatecznie nie zostało wykorzystane na “Hammer Of Witches”, a o którym Filth mówił jako o swoim ulubionym, wracającym do początków Cradle Of Filth , zawierającym żeńskie wokale i chór zbliżony do “A Gothic Romance” z “Dusk… And Her Embrance”.

Premiera zaplanowana jest na wrzesień 2017.

Podobne artykuły

Alice Cooper prezentuje nowy singiel!

Tomasz Koza

Metallica nagra teledysk do każdego utworu z nowej płyty

Lena Knapik

Leprous powraca do Polski

Tomasz Koza

Zostaw komentarz