MUZYKA NEWSY WYDARZENIA

Deadpoint powraca z nowym numerem „Trenches”


Wrocławscy metalowcy z Deadpoint powracają z nowym klipem, w którym prezentują swój najświeższy utwór „Trenches”. Kawałek ten stanowi zapowiedź zbliżającego się dużymi krokami drugiego albumu w dorobku grupy, którego produkcja – jak możemy przeczytać na ich oficjalnym fanpage’u na Facebooku – „wystartuje, gdy tylko cały nowy materiał będzie gotowy na studio”.

To jednak nie jedyny dobry news z obozu Deadpoint, który w nowy rok postanowił wejść z przytupem.

Już 20 stycznia zespół zagra we wrocławskim klubie Liverpool, gdzie po raz pierwszy na żywo zaprezentuje fanom „Trenches”, a niewykluczone, że przedpremierowo usłyszymy też kilka innych nowych numerów. Nie zabraknie też z pewnością najważniejszych piosenek z debiutanckiego albumu „The Art Of Deception”, z „Lapidus” czy „Grand Oppressor” na czele. Chłopakom towarzyszyć będą kapele Sicphorm, Fleshcold oraz Naraya, także przygotujcie się na kilka godzin ostrego łojenia!

Deadpoint powstał w 2011 roku we Wrocławiu i od tamtej pory konsekwentnie buduje swoją pozycję na lokalnej oraz krajowej scenie ciężkiego grania.

Grupa, której styl lawiruje głównie między groove i thrash metalem, ma na swoim koncie wydany w sierpniu 2015 roku krążek „The Art Of Deception”, a także występy u boku takich gwiazd jak Soulfly, Animals As Leaders, Kat & Roman Kostrzewski, Illusion czy Acid Drinkers. Oprócz koncertu we Wrocławiu, muzyków będzie można zobaczyć także podczas Festiwalu Uwolnić Muzykę, który odbędzie się w lipcu w Środzie Śląskiej. Więcej terminów, a także datę wydania nowej płyty, poznamy niebawem.

Koncert zespołu Deadpoint we Wrocławiu 20 stycznia 2018

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Crystal Viper: wiedźma powraca w nowym teledysku

Lena Knapik

Pierwszy koncert Dethklok od lat

Agata Laszuk

Zmiana danych na bilecie za okazaniem L4 lub aktu zgonu, czyli kolejny kontrowersyjny pomysł Live Nation

Agata Laszuk

Zostaw komentarz