MUZYKA NEWSY WYDARZENIA

Deadpoint powraca z nowym numerem „Trenches”


Wrocławscy metalowcy z Deadpoint powracają z nowym klipem, w którym prezentują swój najświeższy utwór „Trenches”. Kawałek ten stanowi zapowiedź zbliżającego się dużymi krokami drugiego albumu w dorobku grupy, którego produkcja – jak możemy przeczytać na ich oficjalnym fanpage’u na Facebooku – „wystartuje, gdy tylko cały nowy materiał będzie gotowy na studio”.

To jednak nie jedyny dobry news z obozu Deadpoint, który w nowy rok postanowił wejść z przytupem.

Już 20 stycznia zespół zagra we wrocławskim klubie Liverpool, gdzie po raz pierwszy na żywo zaprezentuje fanom „Trenches”, a niewykluczone, że przedpremierowo usłyszymy też kilka innych nowych numerów. Nie zabraknie też z pewnością najważniejszych piosenek z debiutanckiego albumu „The Art Of Deception”, z „Lapidus” czy „Grand Oppressor” na czele. Chłopakom towarzyszyć będą kapele Sicphorm, Fleshcold oraz Naraya, także przygotujcie się na kilka godzin ostrego łojenia!

Deadpoint powstał w 2011 roku we Wrocławiu i od tamtej pory konsekwentnie buduje swoją pozycję na lokalnej oraz krajowej scenie ciężkiego grania.

Grupa, której styl lawiruje głównie między groove i thrash metalem, ma na swoim koncie wydany w sierpniu 2015 roku krążek „The Art Of Deception”, a także występy u boku takich gwiazd jak Soulfly, Animals As Leaders, Kat & Roman Kostrzewski, Illusion czy Acid Drinkers. Oprócz koncertu we Wrocławiu, muzyków będzie można zobaczyć także podczas Festiwalu Uwolnić Muzykę, który odbędzie się w lipcu w Środzie Śląskiej. Więcej terminów, a także datę wydania nowej płyty, poznamy niebawem.

Koncert zespołu Deadpoint we Wrocławiu 20 stycznia 2018

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Bruce Dickinson: „Jeśli nie tworzycie nowej muzyki, to po co zawracać głowę?”

Agata Laszuk

Kerry King o graniu dla “niemetalowej” publiczności i problemach z układaniem setllist

Lena Knapik

Posłuchaj nowego singla Atrocity “Masters Of Darkness”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz