Strona główna » Debiutancki album Cellar Darling (ex-Eluveitie) w czerwcu
NEWSY PŁYTY

Debiutancki album Cellar Darling (ex-Eluveitie) w czerwcu

 

Byli muzycy grupy Eluveitie, wokalistka Anna Murphy, perkusista Merlin Sutter oraz gitarzysta Ivo Henzi, w ubiegłym roku powołali do życia nowy zespół Cellar Darling. Już 30 czerwca nakładem Nuclear Blast ukaże się ich debiutancka płyta zatytułowana “This Is The Sound”. Nagrania przebiegały pod czujnym okiem producenta Tommy’ego Vetterliego (Coroner, Eluveitie).

Swoje świeżo nagrane utwory kapela zaprezentowała po raz pierwszy na żywo dwa tygodnie temu podczas występu w rodzinnym mieście, Lucernie w Szwajcarii. Jak zapowiadają muzycy, wraz z początkiem maja nowy materiał zawita do wybranych klubów w Europie. Będzie to unikatowa okazja usłyszenia utworów przed ich premierą. Jesienią Cellar Darling wyruszy razem z Delain i Serenity na trasę koncertową. Póki co jej szczegóły są nieznane.

Zrób zakupy za min. 220 zł i wykorzystaj kod rabatowy 12%: METALNEWS01

O samym koncercie w Lucernie zespół mówi:

W Lucernie było naprawdę świetnie. Pierwszy raz zagraliśmy na żywo nasze nowe i świeże utwory specjalnie dla was. Żałujemy tylko tego, że nie mogli być tu wszyscy, którzy tak mocno okazywali nam swoje wsparcie w zeszłym roku. To było magiczne i wyjątkowe przeżycie, nie możemy się doczekać kolejnych występów.

Merlin Sutter dodaje:

To jest to: wynik prawie rocznej, niesamowicie intensywnej kreatywności, wzlotów i upadków, strat i korzyści. To najbardziej osobista praca w naszym życiu. To Jest Ten Dźwięk [“This Is The Sound”].

Dotychczas zespół udostępnił dwa utwory z nowej płyty: “Challenge” oraz “Fire, Wind & Earth”.


Podobne artykuły

Batushka vs Batushka – zapowiedzi obu stron konfliktu oraz postanowienie sądu

Paweł Kurczonek

Metalowa Wigilia: świętujemy również w Gdańsku!

Tomasz Koza

Nergal w folkowo-bluesowej wersji

Lena Knapik

Gojira prezentuje nowy teledysk

Lena Knapik

Robb Flynn tłumaczy znaczenie utworu „Bastards”

Dominika Kudła

I Pielgrzymka Polska: Батюшка (Batushka) i Obscure Sphinx wyruszą w trasę

Tomasz Koza

Zostaw komentarz