Dimmu Borgir
Strona główna » Dimmu Borgir angażuje chór do nagrania nowej płyty
NEWSY PŁYTY

Dimmu Borgir angażuje chór do nagrania nowej płyty

Informacja została podana poprzez zamieszczone przez zespół zdjęcie na facebookowym profilu (patrz niżej). Na nowym, nieznanym jeszcze z nazwy albumie Dimmu Borgir będzie można usłyszeć Schola Cantorium, jeden z najsławniejszych chórów w Norwegii.

Krążek ma się ukazać jeszcze w tym roku nakładem Nuclear Blast i będzie pierwszym wydawnictwem zespołu od 2010 roku, kiedy światło dziennie ujrzała “Abrahadabra”. Chociaż członkowie kapeli póki co odnoszą się do nadchodzącej płyty z tajemniczą rezerwą i mocno dozują nowe wieści, warto przypomnieć wypowiedź gitarzysty Svena Atle z 2014 roku:

Nigdy nie spieszymy się w studiu. Jeśli będziemy się poganiać, nie stworzymy czegoś, pod czym chcielibyśmy się podpisać. Tak więc potrzebujemy czasu. (…) Potrzebujemy pewnego rodzaju przerwy. Może niezbyt długiej, ale po każdym albumie i trasie z nim związanej chyba każdy zespół powinien iść na urlop, żeby odpocząć od siebie i przegrupować plany na przyszłość.

W oczekiwaniu na nowy longplay Dimmu Borgir już 14 kwietnia będzie można sięgnąć po “Forces Of The Northern Night”, DVD, na którym znajdzie się legendarny występ z Oslo z towarzyszącą zespołowi Norwegian Radio Orchestra oraz koncert z festiwalu Wacken Open Air z 2012 roku. Oprócz tego na płyta zawierać będzie bonus w postaci materiału dokumentalnego.

Podobne artykuły

3-majówka już za dwa miesiące

Tomasz Koza

#evilmario, czyli perkusista Gojiry zabija członków Mastodon.

Lena Knapik

Tiamat, My Dying Bride, Arkona zagrają na Castle Party 2017

Tomasz Koza

Ghost ponownie w Polsce

Tomasz Koza

Mayhem o filmie “Lords Of Chaos”

Lena Knapik

Zapraszamy na koncert Nex do Szczecina

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!