INNE NEWSY

Dio: niepublikowane utwory. Autobiografia muzyka jednak ujrzy światło dzienne
Wendy Dio – żona i wieloletnia menadżerka Ronniego Jamesa Dio – potwierdziła, że istnieją przynajmniej trzy nieopublikowane dotąd single autorstwa jej zmarłego męża i być może ujrzą one światło dzienne.

W ostatnim wywiadzie dla „Talking Metal” Wendy została zapytana, czy istnieją może jakieś niewydane dotąd dzieła Dio:

Wydaje mi się, że są co najmniej trzy, może pięć piosenek – nieukończonych, ale piosenki te mają teksty i wokale Ronniego. Gra w nich jego zespół. Niektóre są skończone tylko w połowie, niektóre są tylko pomysłami i tak dalej. Musiałabym się zorientować. Niespecjalnie miałam czas i nie chciałam ponownie wchodzić w tę dziedzinę jego życia, ale mam wszystkie komputery i myślę, że nadszedł już czas. Od jego śmierci minęło już siedem lat i pół roku, więc właściwie mogę do nich zajrzeć bez wybuchania płaczem.

Wendy wypowiedziała się także na temat autobiografii Dio, zatytułowanej „Rainbow In The Dark: The Autobiography Of Ronnie James Dio”, która w momencie śmierci Dio była ukończona w trzech czwartych i która już kilka lat temu miała zostać opublikowana przez MTV Books.

Dokończę tę książkę. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zostanie wydana. Ciągle to powtarzam, wiem, ale nie miałam za bardzo czasu by do niej usiąść i zająć się nią. Napisał ją do połowy, a ja… byłam tam. Znam resztę historii.

Zmarły na raka żołądka wokalista znany był z swojej twórczości w Black Sabbath, Rainbow i Dio. Na drugą stronę tęczy przeszedł w roku 2010, w wieku 67 lat.


Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Wokalista Suicide Silence broni swojego zespołu

Lena Knapik

Ragnarok, Cvinger, Infinityum i Aeternum Vale na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Antimatter wraca do Polski na trzy koncerty!

Tomasz Koza

Posłuchaj nowego utworu Nitro

Lena Knapik

Marzysz o zostaniu roadie Suicide Silence?

Agata Laszuk

Anthrax w marcu zagra w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz