Dream Theater
Strona główna » Dream Theater wyda epicką książkę
INNE NEWSY

Dream Theater wyda epicką książkę

Giganci progresywnego metalu zapowiedzieli książkę “The Astonishing”, która głębiej dopowie historię opowiedzianą na ostatnim, podwójnym, koncepcyjnym albumie zespołu o tym samym tytule. Przy wcielaniu pomysłu w życie Dream Theater współpracował z Peterem Orullianem, amerykańskim pisarzem fantasy. Pierwszy nakład będzie limitowaną edycją. Książka ma dodać kilka wątków, nowe postaci, odpowie na kilka pytań i przyniesie parę niespodzianek – jak audio-klipy piosenek, których grupa nie wykorzystała na albumie.

Orullian, aby w pełni zadowolić efektem Dream Theater, wielokrotnie rozmawiał osobiście i przez telefon z gitarzystą Johnem Petrucci. Autor zgłębiał się w wizje i historie Petrucciego, aż stworzył rdzeń opowieści. Dobudował do niej pozostałe elementy świata i historia stała się powieścią.

Historia, tak jak płyta, rozgrywa się w nie aż tak odległej przyszłości, kiedy nasz świat wrócił do feudalizmu. Muzyka jest w nim projektowana przez maszyny. Tak tworzona nie pozwala na ludzkie inspiracje i tłumi nadzieje. W pewnej wiosce jednak żyje młody mężczyzna Gabriel, który otrzymał dar muzyki i może się on okazać kluczem do wyzwolenia ludzkości spod kontroli cesarza.

Oprócz epickiej opowieści w wydaniu znajdą się odpowiedzi na pytania zadania przez fanów, wywiady z członkami Dream Theater, kilka dem piosenek nie ujętych na płycie czy obszerna przedmowa Petrucciego, dotycząca jego motywacji podczas pisania płyty “The Astonishing”.

Póki co plany dotyczące innych niż oryginalnych, anglojęzycznych wydań, nie są znane.

Podobne artykuły

Fenriz z Darkthrone również niepochlebnie o filmie “Władcy Chaosu”

Lena Knapik

Power metalowe uderzenie, czyli Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce

Szymon Grzybowski

Metalmania 2017: pełny skład festiwalu

Tomasz Koza

Gorąca premiera “Interdimensional Summit”, nowego utworu Dimmu Borgir!

Tomasz Koza

Iperyt: posłuchaj nowego singla “Mindtaker”

Tomasz Koza

Ivar Nikolaisen nowym wokalistą Kvelertak

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!