INNE NEWSY

Drowning Pool z nowym wokalistą?

 

Do sieci trafiło nagranie pierwszego wspólnego koncertu kapeli Drowning Pool oraz wokalisty Joey’a Duenasa. Muzycy wystąpili 21 kwietnia w Clarksville (USA) podczas Rivers And Spires Festival.

Duenas najwyraźniej zastępował Jasena Moreno, który współpracuje z Drowning Pool od pięciu lat. Zespół nie wydał jednak jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia, w którym wytłumaczyłby absencję Moreno i wskazał, kiedy wokalista wróci do szeregów kapeli.

Przypomnijmy, że Moreno jest czwartym wokalistą Drowning Pool. W pierwszym, oryginalnym składzie za mikrofonem stał Dave Williams. Niestety 14 sierpnia 2002 roku został znaleziony martwy w autobusie zespołu. Sekcja zwłok wskazała, że przyczyną śmierci była niezdiagnozowana choroba serca. Drugim wokalistą został Jason Jones. Zabawił z zespołem od 2003 do 2005 roku i rozstał się z powodu “różnic nie do pogodzenia”. Jego miejsce zajął Ryan McCombs, który był już znany z wcześniejszej współpracy z SOiL i do którego po sześciu latach grania z Drowning Pool postanowił wrócić. To doprowadziło do połączenia sił z Moreno.

Pozostały skład grupy (gitarzysta C.J. Pierce, perkusista Mike Luce i basista Stevie Benton) jest niezmienny od 1996 roku. W 2016 roku Pierce powiedział o Moreno:

To jest nasz człowiek i pozostanie nim. Skończyła się wokalna rotacja.

Czy aby na pewno? Miejmy nadzieję, że zespół wkrótce udzieli odpowiedzi na to pytanie.

Zrób zakupy za min. 220 zł i wykorzystaj kod rabatowy 12%: METALNEWS01

Podobne artykuły

Nowa Sepultura już w styczniu

Lena Knapik

Billy Howerdel w paru słowach o “Eat the Elephant”

Dominika Kudła

Brutal Assault 22: już teraz możesz zamówić elektroniczną opaskę do domu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz