MUZYKA NEWSY PŁYTY WIDEO

Eluveitie: Nowy singiel i zapowiedź kolejnej płyty
Folk metalowcy z Szwajcarii – Eluveitie – wydali w sierpniu swój nowy album, zatytułowany “Evocation II – Pantheon” nakładem Nuclear Blast. Ten akustyczny album jest kontynuacją “Evocation I” z roku 2009. Teraz Chrigel i banda prezentują nowy singiel „Rebirth”, będący przedsmakiem nadchodzącego albumu grupy. Możecie go przesłuchać poniżej:

Chrigel Glanzmann komentuje:

„Po dłuższym okresie grania wielu sesji akustycznych, których rezultatem jest nasz długo oczekiwany drugi akustyczny album ‘Evocation II – Pantheon’, jesteśmy oczywiście bardziej niż podekscytowani powrotem do metalu! Gromadziliśmy pomysłu już od dłuższego czasu i tak – rozpoczęliśmy pracę nad nowym metalowym albuem! Trochę potrwa, zanim wejdziemy ponownie do studia, ponieważ chcemy najpierw zrealizować trasę koncertową w ramach promocji ‘Evocation II – Pantheon’. By osłodzić Wam (i nam 😉 ) czas oczekiwania, zebraliśmy się w Newsound Studios w celu nagraniu singla z nowego albumu. Powitajcie więc nasze najmłodsze dziecko: ‘Rebirth’!

Wierzymy, że stworzyliśmy prawdziwą bestię bezpośredniego folk-metalu i jesteśmy z niej bardzo dumni. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się tak bardzo, jak i nam! Jak zawsze jest pełna pradawnej celtyckiej muzyki folkowej i zawiera takie skarby jak tradycyjna irlandzka melodia ‘Lads of Laois’, ale jednocześnie pełna jest miażdżącego, czystego, pieprzonego metalu!”

Źródło: Metalstorm.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

YouTube Music i Premium dostępne w Polsce – co oferują?

Szymon Grzybowski

Behemoth zagra w Ameryce bez Inferno

Lena Knapik

Saxon przekłada trasę koncertową z powodu choroby wokalisty

Bartłomiej Pasiak

Megadeth wznawia „The World Needs a Hero” oraz „The System Has Failed”

Szymon Grzybowski

Mastodon i Russian Circles zagrają koncert w Warszawie. Gość specjalny Scott Kelly z Neurosis.

Tomasz Koza

Amon Amarth łapie za topory

Lena Knapik

Zostaw komentarz