Eluveitie
Strona główna » Eluveitie zapowiada kontynuację “Evocation”
NEWSY PŁYTY

Eluveitie zapowiada kontynuację “Evocation”

Wielkimi krokami nadchodzi długo wyczekiwana przez fanów Eluveitie druga część albumu koncepcyjnego “Evocation I – The Arcane Dominion”. Jego kontynuacja, “Evocation II – Pantheon”, ma się ukazać już 18 sierpnia nakładem Nuclear Blast.

Płyta będzie kolejną podróżą w czasie do dawno minionej ery. Rozwijana będzie koncepcja z pierwszej części “Evocation”, a tematyka nie wybiegnie poza mitologię celtycką. “Evocation II” zabierze słuchacza do galijskiego panteonu – każdy utwór będzie poświęcony innemu celtyckiemu bóstwu. Charakter albumu zdradza już jego okładka. Jak mówi wokalista i multiinstrumentalista Chrigel Glanzmann:

“Evocation II” to wędrówka do źródła tego wszystkiego: Antumnos, innego świata. Dołącz do nas na tej drodze przez celtycki panteon, świat bogów i naszych przodków! Okładka albumu ni mniej, ni więcej właśnie to wyraża. Jest pełna symboli i przedstawia rzeczy ważne w celtyckiej mitologii. Zawiera “wielkie koło”, symbolizujące rok z jego czterema porami i równonocami, które uformowały fundamenty mitologii celtyckiej. Wielkie koło jest obramowane trzyczęściowym Enneagramem. Wewnętrzne koło zawiera inicjały bóstw czczonych na tym albumie. Zewnętrzny krąg ogłasza zaproszenie i magiczne błogosławieństwo dla tego, kto odważy się tu wkroczyć i wyruszyć na wyprawę. Obraz przedstawia boga Lugus, “tego z umiejętną ręką”, “rzemieślnika wszystkich umiejętności”. Okładka albumu po prostu wibruje i zapowiada zawartość. Dołącz i pozwól, aby podróż się zaczęła!

W maju 2016 roku od Eluveitie odeszła wokalistka Anna Murphy, perkusista Merlin Sutter oraz gitarzysta Ivo Henzi, którzy założyli formację Cellar Darling. “Evocation II – Pantheon” jest pierwszym albumem nagrywanym w nowym składzie:

Jonas Wolf – gitara
Matteo Sisti – dudy, flet
Nicole Ansperger – skrzypce, wokal
Alain Ackermann – perkusja
Chrigel Glanzmann – wokal, gitara, mandola, uilleann pipes, tin whistle
Fabienne Erni – wokal, harfa, mandola
Kay Brem – gitara basowa
Michalina Malisz – lira korbowa
Rafael Salzmann – gitara.

27 października grupa wraz z Amaranthe oraz The Charm Fury wystąpi w warszawskiej Progresji.

Podobne artykuły

Necrophobic – premiera nowej płyty już w lutym

Agata Laszuk

Wymarły wielki robak nazwany na cześć basisty Cannibal Corpse

Lena Knapik

I Pielgrzymka Polska: Батюшка (Batushka) i Obscure Sphinx wyruszą w trasę

Tomasz Koza

Necrophagia po raz pierwszy w Polsce

Tomasz Koza

Obituary i Absu wspólnie na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Mastodon pracuje nad nowym albumem, premiera w 2017 roku.

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!