Strona główna » Enslaved już w studiu, nowy krążek niebawem.
NEWSY PŁYTY

Enslaved już w studiu, nowy krążek niebawem.

 

Od czasu wypuszczenia “In Times” minęły już dwa lata. Norwedzy z Enslaved stwierdzili, że nadszedł czas na jego następcę i wkroczyli do studia, aby nagrać czternastą, jeszcze nienazwaną płytę.

Jak zapowiadają muzycy, tym razem sięgają jeszcze dzikszych, bardziej progresywnych i melodyjnych horyzontów. Dzięki epickim muśnięciom album ma być obietnicą czegoś oryginalnego i świeżego, zawierającego sporo nowych elementów. Zespół zaczął nagrywać w Duper & Solslottet Studios w Bergen. Miksowaniem i masteringiem zajmie się Jens Bogren, znany ze współpracy z wieloma metalowymi kapelami, między innymi Opeth czy Amon Amarth.

Jak komentuje Ivar Bjørnson:

Cudownie jest być w studiu z tyloma nowymi utworami. Tak wiele drzwi zostało otworzonych w “In Times” dla nas jako kapeli, dla mnie jako kompozytora i dla każdego z nas w osobistym wymiarze. Jeszcze nigdy nie pracowałem tak ciężko przed procesem nagrania. Ta intensywność ma swoją kontynuację w studiu, gdzie każdy daje z siebie wszystko. (…) W końcu jestem dumny, że podjęliśmy większe ryzyko niż kiedykolwiek wcześniej – zwłaszcza, że przyniesie wspaniałe rezultaty. A co to oznacza? Zobaczycie!

Data wydania oraz nazwa krążka mają zostać niebawem ujawnione.

Warto wspomnieć, że Ivar Bjørnson szykuje się do jeszcze jednej premiery, która klimatem zupełnie odbiegnie od znanych z Ensalved dźwięków. Wraz z kilkoma innymi muzykami założył ambientową formację Bardspec. Kapela zadebiutuje w czerwcu albumem “Hydrogen”. Dostępny już jest utwór “Fire Tongue”.

Podobne artykuły

Legendarna kapela Motörhead ma swój alkohol. Teraz dostępny już w Polsce.

Tomasz Koza

Zagrożenie terrorystyczne na Rock am Ring w Niemczech. Pierwszy dzień przerwany.

Lena Knapik

Richie Faulkner: „Jeszcze zobaczymy Glenna na scenie”

Agata Laszuk

Streaming nowego mini-albumu WVRM

Agata Laszuk

Sepultura rozpocznie nagrania do nowego krążka jeszcze tego lata. Planowana premiera na 2020 rok

Lena Knapik

Agnostic Front na jedynym koncercie w Polsce z okazji 35-lecia

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!