Strona główna » Enslaved kończy prace nad nową płytą
NEWSY PŁYTY

Enslaved kończy prace nad nową płytą

 

Norwescy awangardziści z progresywnego, black metalowego zespołu Enslaved właśnie skończyli pracę nad swoim czternastym albumem. Ostatnim, który wydali w 2015 był “In Times”, nagrany w Duper & Solslottet Studios w Bergen oraz zmiksowany i zmasteringowany przez Jensa Borgena w Fascination Street Studios w Örebro, w Szwecji.

Nowy krążek jest opisywany jako “spektakularne brzmienia osiągnięte przez połączenie eksperymentalnych, progresywnych dźwięków, majestatycznych melodii, epickich dźwięków natury i mrocznych black metalowych elementów” – wszystko to ujrzy światło dzienne tej jesieni.

Wokalista Enslaved Grutle Kjellson przyznaje:

Zawsze jestem podekscytowany i dumny w momencie, gdy ukończymy album. Nie inaczej jest w przypadku naszego nowego dzieła. Tym razem był to naprawdę porywający proces (w tworzeniu nowej płyty), włączając w to zmianę line-up’u. Nie była to jednak dramatyczna zmiana, jednak w dynamice zespołu natychmiast nastąpił przełom. Dla zespołu to był znaczny reset, nowy start. Praca w studio była świetna i wszyscy czujemy, że zrobiliśmy coś naprawdę fantastycznego. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba!

Okładka płyty po raz kolejny została stworzona przez malarza Trulsa Espedala. Założyciel Enslaved – Ivar Bjørnson ostatnio wypowiedział się na temat nowego albumu:

Nigdy wcześniej, nad żadnym albumem nie pracowałem tak ciężko. Jesteśmy teraz silniejszą jednostką, niż kiedykolwiek. Koncept stworzony przeze mnie i starego wymiatacza Grutle’a był dla nas nie lada wyzwaniem. Ostatecznie, jestem zadowolony, że podjęliśy ogromne ryzyko, a co najważniejsze- dało nam to wspaniałe rezultaty. Co konkretnego mam na myśli? Bądźcie z nami na bieżąco, a się dowiecie.

źródło: Blabbermouth.net / fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Rotting Christ: Nowy album już na początku 2019

Agata Laszuk

Wolves in the Throne Room: streaming nowego albumu “Thrice Woven”

Agata Laszuk

Evanescence pracuje nad nowym materiałem

Lena Knapik

Furia ujawnia fakty na temat “Guido”

Tomasz Koza

Diamond Head, legendarna grupa na trzech koncertach w Polsce!

Dominika Kudła

Wspólny występ Kreator i Papy Emeritusa

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!