Strona główna » Enslaved publikuje nowy kawałek
MUZYKA NEWSY WIDEO

Enslaved publikuje nowy kawałek
Gotowi na nowe dźwięki od Enslaved? Norwedzy właśnie wrzucili do sieci nowego singla zatytułowanego „The River’s Mouth”. Podczas gdy 10-minutowy singiel „Storm Son” był przedsmakiem otwierającym ich nadchodzący album „E”, „The River’s Mouth” ukazuje cięższą stronę tego czternastego w karierze zespołu wydawnictwa.

Nowy album już za tydzień, a tymczasem obejrzyjcie oficjalny klip do tego utworu, stworzony przez Josha Grahama (Soundgarden, Neurosis).

Ivar Bjørnson, autor kompozycji oraz gitarzysta, komentuje “The River’s Mouth”:

“To jest całkiem ciężki kawałek, bazujący zarówno na naszych rockowych korzeniach, jak i oczywiście podstawy wszystkiego zajebistego: Bathory połowy lat 80. W refrenach zawiera również dziwność space-rocka, a w części końcowej dochodzi do spotkania Bathory z Hawkwind. (…) Tematem jest nasza relacja z “przyszłością”. Wrażenie tego, że ruszający się czas jest interpretacją naszych umysłów – jak twierdzą fizycy, cały czas był już rozwinięty. Spróbuj zwinąć swój umysł wokół tego jednego! Tak więc przyszłość, mówiąc prosto, jest częścią ziemi, do której jeszcze nie przybyliśmy, lecz już w niej jesteśmy.”

Źródło: Metalstorm.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Primal Fear wkroczył do studia, nowa płyta w przyszłym roku

Lena Knapik

Opeth wystąpi w Polsce!

Tomasz Koza

Dragonforce zapowiada „Reaching Into Infinity”

Tomasz Koza

Obejrzyj teledysk We Sell The Dead do utworu “Pale And Perfect”

Lena Knapik

Sekret spokojnego usposobienia Chrisa Barnesa z Six Feet Under

Lena Knapik

Firespawn prezentuje klip do „Full of Hate”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz