MUZYKA NEWSY WIDEO

Enslaved publikuje nowy kawałek
Gotowi na nowe dźwięki od Enslaved? Norwedzy właśnie wrzucili do sieci nowego singla zatytułowanego „The River’s Mouth”. Podczas gdy 10-minutowy singiel „Storm Son” był przedsmakiem otwierającym ich nadchodzący album „E”, „The River’s Mouth” ukazuje cięższą stronę tego czternastego w karierze zespołu wydawnictwa.

Nowy album już za tydzień, a tymczasem obejrzyjcie oficjalny klip do tego utworu, stworzony przez Josha Grahama (Soundgarden, Neurosis).

Ivar Bjørnson, autor kompozycji oraz gitarzysta, komentuje “The River’s Mouth”:

“To jest całkiem ciężki kawałek, bazujący zarówno na naszych rockowych korzeniach, jak i oczywiście podstawy wszystkiego zajebistego: Bathory połowy lat 80. W refrenach zawiera również dziwność space-rocka, a w części końcowej dochodzi do spotkania Bathory z Hawkwind. (…) Tematem jest nasza relacja z “przyszłością”. Wrażenie tego, że ruszający się czas jest interpretacją naszych umysłów – jak twierdzą fizycy, cały czas był już rozwinięty. Spróbuj zwinąć swój umysł wokół tego jednego! Tak więc przyszłość, mówiąc prosto, jest częścią ziemi, do której jeszcze nie przybyliśmy, lecz już w niej jesteśmy.”

Źródło: Metalstorm.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

SPOIWO na początku grudnia w Łodzi i Warszawie

Tomasz Koza

Summoning: zapowiedź nowej płyty już online

Agata Laszuk

Metalmania 2017: wygraj bilet na festiwal!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz