Epica
Strona główna » Epica z nową płytą
NEWSY PŁYTY WYDARZENIA

Epica z nową płytą

30 września swoją premierę miał nowy, siódmy album studyjny Epiki zatytułowany “The Holographic Principle”, wydany nakładem Nuclear Blast. Wytwórnia umożliwia przesłuchanie krążka za darmo przez iTunes, Spotify lub Deezer.

Wokalistka Simone Simons tajemniczo o znaczeniu tytułu:

“The Holographic Principle” jest właściwie o tym, że żyjemy w hologramie. Dzięki nowej technologii i okularom z wirtualną rzeczywistością uzmysławiamy sobie, że rzeczywistość jest generowana tak idealnie, że nie możemy ich odróżnić. Może więc rzeczywistość też jest hologramem?

Zespół, przygotowując się około roku do nowej płyty, napisał 27 utworów. Podczas pięciomiesięcznej pracy w studiu Epica nagrała 18 piosenek, z czego ostatecznie na płycie znalazło się 12. Pozostałe sześć czeka na swój czas. Przy nagrywaniu płyty producent nie chciał przesadzić z wokalami Simons, aby nie te nie straciły na swojej emocjonalności.

emp
Pięciomiesięczny pobyt w studiu spowodowany był nowym podejściem do procesu nagrywania. Mark Jansen mówi o różnicach między nowym wydawnictwem a poprzednim:

Kiedy tylko “The Quantum Enigma” był gotowy [2014 rok], zaczęliśmy myśleć o kolejnym albumie. O rzeczach, które moglibyśmy ulepszyć. “The Quantum Enigma” zostało dobrze odebrane, fani byli z tego zadowoleni. Ale co możemy zrobić, żeby było lepiej? Nagrać wszystko na żywo z ludźmi, używając jak najmniej sampli. W zasadzie wszystko, co da się usłyszeć, jest grane przez człowieka. To różnica, którą słychać.

Krążek na początku miesiąc był reklamowany teledyskiem do singla “Edge Of The Blade”. Fani będą mieli okazję usłyszeć na żywo nowe utwory 24 stycznia podczas koncertu w warszawskiej Progresji.

epica-the-holographic-prinicpleTrack lista:

01. Eidola
02. Edge Of The Blade
03. A Phantasmic Parade
04. Universal Death Squad
05. Divide And Conquer
06. Beyond The Matrix
07. Once Upon A Nightmare
08. The Cosmic Algorithm
09. Ascension – Dream State Armageddon
10. Dancing In A Hurricane
11. Tear Down Your Walls
12. The Holographic Principle – A Profound Understanding Of Reality

Podobne artykuły

Kat & Roman Kostrzewski: jesienna trasa już w przyszłym tygodniu

Tomasz Koza

Mötley Crüe wydadzą specjalną reedycje swojego kultowego albumu

Mateusz Lip

Znamy supporty Amenra

Tomasz Koza

Batushka publikuje oświadczenie

Agata Laszuk

YouTube zbanował utwór “Killem All” grupy King 810

Lena Knapik

Fani Suicide Silence z petycją o niewydawanie nowego albumu

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!