MUZYKA NEWSY SPECJALNE WYDARZENIA

Evanescence po raz pierwszy w Polsce. 5 utworów, które musimy usłyszeć.

Zbliża się moment, na który tak niecierpliwie czekali wszyscy polscy fani Evanescence. Grupa powraca na scenę i zagra 20 czerwca 2017 roku na warszawskim Torwarze. Będzie to pierwsza wizyta charyzmatycznej Amy Lee i jej ekipy nad Wisłą.

Wprawdzie ostatni krążek zespołu został wydany już jakiś czas temu, bo w 2011 roku, jednak o grupie z pewnością nie da się zapomnieć, przede wszystkim za sprawą jej największych hitów, które przez pierwszą dekadę XXI wieku rządziły na listach przebojów na całym świecie. Któż z nas nie znałby „Going Under”, „My Immortal” czy przede wszystkim „Bring Me To Life”, pochodzących z bestsellerowego, debiutanckiego albumu „Fallen”, który rozszedł się w prawie 25 milionach egzemplarzy. Dla wielu osób, poznanie Evanescence stanowiło też pierwszy kontakt z ciężkim graniem i miało duży wpływ na muzyczne gusta dzisiejszych dwudziestokilkulatków. Dla takich osób właśnie, czerwcowy wieczór na Torwarze będzie szczególnie emocjonalny i sentymentalny.

Na przestrzeni ostatnich lat, w zespole zmieniło się kilka rzeczy – przede wszystkim, obecny skład diametralnie różni się od tego, który nagrywał trzy studyjne albumy. Nie zmienny pozostaje za to najważniejszy element Evanescensce, czyli Amy Lee – obdarzona potężnym, ale i pięknym głosem założycielka i liderka grupy. To właśnie na urodzonej w Riverside w Kalifornii wokalistce, skupiona będzie uwaga widzów podczas koncertu, jednak o jej wysoką formę możemy być spokojni, co potwierdziła w trakcie znakomicie przyjętej trasy po Stanach Zjednoczonych, jesienią 2016 roku.

Radości ze sprowadzenia zespołu do Polski nie kryje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, organizatora koncertu:

To będzie niezwykłe święto muzyki rockowej i gotyckiego brzmienia. Nieprzeciętny głos Amy Lee zdecydowanie przeniesie Torwar w inny wymiar. Formacja Evanescence przyjęła nasze zaproszenie na pierwszy w Polsce koncert, na który od lat z niecierpliwością czeka polska publiczność. Jesteśmy dumni, że możemy być organizatorami tego wydarzenia.

Amerykanie w czerwcu i lipcu koncertować będą w Europie, odgrywając materiał z płyt „Fallen”, „The Open Door” oraz „Evanescence”. O tym, jak po latach brzmią największe przeboje grupy, będzie się można przekonać już 20 czerwca w Warszawie.

Evanescence to prawdziwa kopalnia hitów. Oto 5 numerów, które zapewne każdy fan chciałby usłyszeć w czerwcu na Torwarze:

1. Bring Me To Life, “Fallen”, 2003 r.

2. Going Under, “Fallen”, 2003 r.

3. My Immortal, “Fallen”, 2003 r.

4. Call Me When You’re Sober, “The Open Door”, 2006 r.

5. Do What You Want, “Evanescence”, 2011 r.
Podobne artykuły

Trapped Under Ice na jedynym koncercie w Polsce już 28.10

Tomasz Koza

Belphegor prezentuje utwór “Baphomet”

Lena Knapik

Polska metalem stoi – 10 płyt na rocznicę odzyskania niepodległości

Szymon Grzybowski

Dark Fest wróci w przyszłym roku?

Tomasz Koza

Satyricon przedstawia pierwszy singiel z “Deep calleth upon Deep”

Tomasz Koza

Dave narzucił zespołowi własny dress code?

Agata Laszuk

Zostaw komentarz