Strona główna » Frontman LAMB OF GOD o zamachu terrorystycznym na koncercie Ariany Grande
INNE NEWSY

Frontman LAMB OF GOD o zamachu terrorystycznym na koncercie Ariany Grande

Randy Blythe zabrał głos w sprawie tragedii, która miała miejsce na koncercie Ariany Grande na Arenie w Manchesterze w poniedziałek- 22 maja. Zginęły co najmniej 22 osoby, ponad 50 pozostało rannych. Władze ciągle prowadzą dochodzenie w kwestii tej tragedii. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Brytyjska policja potwierdza, że zamachowcem był 23-letni Salman Abedi, który zginął na miejscu. Aresztowano także innego 23-latka, mogącego mieć związek z atakiem.

Lider Lamb of God na swoim Instagramie umieścił nagłówek: “Eksplozja, panika i śmierć na koncercie Ariany Grande w Anglii”, który tak skomentował:

Mam dość czytania takich wiadomości. My, jako rasa, LUDZKA RASA, powinniśmy być ponad tym.
Koncert muzyczny to miejsce przeznaczone dla ludzi, którzy gromadzą się, by zapomnieć o swoich problemach na kilka godzin, nie po to, by ryzykować swoje życie poprzez rzut kośćmi.
Myślę, że w czasach, jak te, jedyną rzeczą, którą może zrobić normalna osoba, to starać się być moralną, możliwie najlepszą wersją siebie – uważam, że nigdy wcześniej nie było to tak istotne, jak teraz.
Na przykład, tego wieczora, kiedy przeczytałem ten nagłówek, pobiegłem do sklepu spożywczego i poinformowałem o zajściu jedną, znaną mi osobę. W odpowiedzi usłyszałem żart: “Może zrobili to, bo to przecież show Ariany Grande”.
Byłem zbyt zszokowany, żeby cokolwiek powiedzieć – całkowicie nie zrozumiałem tego humoru, biorąc pod uwagę wzgląd, że przynajmniej 19 osób zginęło, a wielu innych pozostało rannych i nie obchodziło mnie, jaki rodzaj muzyki nagłaśniał arenę.
Nic nie wiem na temat samej Ariany i jej piosenek, ale mogę zagwarantować, że ludzie różnej wiary, rasy i poglądach byli na tej imprezie z jednego, tego samego powodu – by przyjemnie spędzić czas. Niektórzy z nich nie wrócili do domu tej nocy. To nie śmieszy mnie, cholera, ani trochę. Dla mnie ten pokrój znieczulonej, “dowcipnej” mentalności jest dowodem na ciągłe odsuwanie się od człowieczeństwa przez żałośnie niskie standardy naszych czasów.
Potrafimy być lepsi. To nas znieczula, odwodzi od człowieczeństwa, właśnie tak jak te pokręcone poglądy, które nakazały temu cholernemu terroryście zabić tych ludzi.
Wszystko, co robisz i mówisz ma swoje konsekwencje, nawet jeśli w to nie wierzysz.
Upewnij się, że właściwie kierujesz się sercem i posiadasz kręgosłup moralny – może twoja życzliwość zapobiegnie czyjejś traumie. Nigdy nie wiesz, jak pozytywny może być tego wydźwięk.
Dzisiejszej nocy wszystkie moje myśli i modlitwy są z wami w U.K.

Tłum na koncercie Ariany Grande składał się głównie z młodych ludzi. Universal Music Group, spółka rodzicielska wytwórni Grande, Republic Records, wypowiedziała się w tej sprawie: “Jesteśmy głęboko zasmuceni wydarzeniem, które zdewastowało dzisiejszy koncert w Manchesterze. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do wszystkich dotkniętych tą tragedią.”

Podobne artykuły

Megadeth był o włos od odwołania swojego występu w ramach koncertu Wielkiej Czwórki

Agata Laszuk

Koncert Marduka w Rzeszowie odwołany!

Dominika Kudła

Konkurs: Wygraj butelkę whisky “Motörhead Single Malt XXXX”. Pokaż jakim jesteś fanem.

Tomasz Koza

Alissa White-Gluz odpowiada na zarzuty wokalistki The Agonist

Lena Knapik

Corey Taylor mógł śpiewać w Anthrax

Lena Knapik

Ray Luziera: “nigdy nie zażywałem narkotyków”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!