Strona główna » Gitarzysta Marduk komentuje odwołany w obawie przed Antifą koncert
INNE NEWSY

Gitarzysta Marduk komentuje odwołany w obawie przed Antifą koncert

W lutym formacja Marduk miała dać występ w Oakland Metro Operahouse w Kalifornii. Koncert został jednak odwołany przez organizatorów, a duży wpływ na ich decyzję miało oświadczenie lokalnej policji, która obawiała się agresywnego protestu antyfaszystowskich grup. Więcej o całym zajściu pisaliśmy tutaj. Teraz głos zabrał gitarzysta kapeli, Morgan Steinmeyer Håkansson.

Za oskarżeniami kierowanymi pod adresem muzyków stała grupa nazywająca się Anti-Fascist Action Bay Area. Według niej Marduk popiera białą supremację, propaguje faszyzm i antysemityzm, a dowodem na to ma być m.in. album “Frontschwein”, opowiadający wyłącznie o III Rzeszy. Håkansson komentuje zarzuty:

Cała sprawa naprawdę została wyolbrzymiona. To tak naprawdę garstka dzieci, która chce decydować o tym, czego ludzie powinni słuchać. Tak to działa – nie są zadowoleni z niczego w swoim życiu, więc demonstrują to i stwarzają problemy innym ludziom. Policja zdecydowała odwołać koncert ze względów bezpieczeństwa. Gdyby nie to, show by się odbył, ponieważ tego chcieli organizatorzy i my.

Muzyk zapowiedział również, że zespół wróci zagrać dla kalifornijskiej publiczności. Wstępnie koncert ma się odbyć w sierpniu lub wrześniu, wraz z kolejną trasą po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Morgan już nieco bardziej rozgoryczony dodał:

Świat jest wypełniony idiotami, więc takie gówna będą się zawsze zdarzały. Każdy cyrk ma swojego klauna. Shit happens. Nie zamierzam się na tym skupiać. Uporamy się z tym, jak z wieloma problemami w przeszłości, więc to nie jest nic wielkiego.

Warto wspomnieć, że krótko po odwołaniu koncertu Håkansson został zapytany o to, czy utożsamia się z nazistowską ideologią. Muzyk odparł krótko: “nie”, wyjaśniając, że zespół jedynie śpiewa o faktach z przeszłości, przedstawiając je w obiektywny sposób.

Podobne artykuły

Ray Luziera: “nigdy nie zażywałem narkotyków”

Lena Knapik

Bullet For My Valentine na Impact Festival 2018 w Krakowie

Tomasz Koza

Inquisition i Rotting Christ w Polsce w przyszły weekend. Sprawdź rozkład jazdy.

Tomasz Koza

Brutal Assault 2018: promocyjna pula biletów i kolejni artyści

Tomasz Koza

Marilyn Manson o fali oskarżeń o molestowanie w Hollywood

Agata Laszuk

Venom Inc, Suffocation, Nervosa zagrają w marcu w Katowicach

Tomasz Koza

Zostaw komentarz