MUZYKA NEWSY

Gojira wciąż pracuje nad mini-albumem “Sea Sepherd”
W ostatnim wywiadzie z Josephem Duplantierem, wokalistą Gojira, radio 90.03 WMSC-FM poruszyło temat minialbumu “Sea Sepherd”. EPka, za którą zespół zabrał się w 2010 roku, miała zwrócić uwagę oraz przynieść finansowe korzyści Sea Sepherd Conservation Society – amerykańskiej organizacji non-profit działającej na rzecz ochrony środowiska morskiego.

Okazuje się, że płyta, chociaż jeszcze niewydana, przynosi już organizacji zyski. Jak mówił Duplantier:

“Celem tego całego projektu było zwrócenie uwagi na Sea Sepherd Conservation Society. Jako artysta uważam, że ważną rzeczą jest nagłośnienie czegoś ważniejszego od promocji zespołu – są inne rzeczy do reklamowania. A Sea Sepherd Conservation Society robią niesamowitą robotę w zakresie ochrony oceanów. Robią, co tylko mogą, aby ocalić te kilka wielorybów, które jeszcze żyją. (…) Chcemy więc mówić o nich. W pewnym sensie misja została zakończona, ponieważ przyprowadziliśmy do nich mnóstwo ludzi i nagłośniliśmy ich działalność. Powiedzieli nam to. Zauważyli, że teraz więcej metali subskrybuje ich i przesyła pieniądze.”

Do EPki nagrano cztery utwory. Jeden, “Of Blood And Salt” powstały przy współpracy z Devinem Townsendem i Frederikiem Thordendalem z Meshuggah, został zaprezentowany szerszej publiczności już w 2011 roku. Pozostałe znalazły się na dysku twardym, który niestety, jak twierdzi Joseph, uległ zniszczeniu:

“Odtwarzanie tego było strasznie upierdliwe. Ale było zrobione, powiedzmy, trzy lata później. Tyle że mieliśmy sporo pracy z albumem, trasą i ciężko było do tego wrócić. Teraz jest to już składane w studiu i staramy się to w końcu zamknąć. Póki co nie chcę jednak wydawać oświadczeniu typu “Oh, to jest data premiery”, bo już raz dostałem nauczkę. Powiem, kiedy wszystko będzie już gotowe, ale póki co jeszcze nad tym pracuję.”

źródło: blabbermouth.net, metalsucks.net

Podobne artykuły

Posłuchaj pierwszego singla z najnowszego albumu Therion – “Beloved Antichrist”

Lena Knapik

Frontman As I Lay Dying, Tim Lambesis wyszedł z więzienia.

Lena Knapik

Koncert Marduka w Rzeszowie odwołany!

Dominika Kudła

Zostaw komentarz