Gorąca premiera “Interdimensional Summit”, nowego utworu Dimmu Borgir!


Czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu się doczekaliśmy. Po blisko ośmiu latach czekania możemy zapoznać się z zalążkiem nowej płyty Dimmu Borgir zatytułowanej “»Eonian«”, którym jest utwór “Interdimensional Summit”. Jego premiera ma miejsce wraz z mini-albumem o tym samym tytule zawierającym dodatkowo kawałek “Puritania” w wersji na żywo.

“Interdimensional Summit” możecie już teraz posłuchać na platformie Spotify.

Przypomnijmy szczegóły “»Eonian«”:

Dimmu Borgir Eonian nowa płyta 2018

Na płycie znajdzie się 10 utworów napisanych przez (nie)świetą trójcę Shagratha, Silenoza i Galdera, a w ich tworzeniu pomagali nieocenieni Dariusz “Daray Brzozowski oraz Geir Bratland. Nagrania odbywały się pod czujnym okiem inżyniera dźwięku, Jensa Bogrena. Okładka zdobiąca 10-ty album w historii Dimmu Borgir stworzona została przez artystę Zbigniewa M. Bielaka. Ponadto nie obejdzie się bez charakterystycznego dla zespołu chóru, za który odpowiedzialne jest Schola Cantrum przy udziale Gaute’a Storaasa.

Dimmu Borgir powstało 25 lat temu!

“»Eonian«” reprezentuje iluzję czasu, wszystkiego, co jest i zawsze było. Dla nas oznacza to również 25-lecie Dimmu Borgir, a sam album jest hołdem dla naszej historii i norweskiej historii black metalu.


Fot. Materiały prasowe

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *