Strona główna » Grammy 2017: zwycięzcy i wspólny występ Metalliki i Lady Gagi
INNE NEWSY

Grammy 2017: zwycięzcy i wspólny występ Metalliki i Lady Gagi

Ubiegłej nocy odbyła się wielka gala rozdania 59. nagród Grammy. Oprócz wyłonienia zwycięzców emocje budził również występ Metalliki z gwiazdą pop Lady Gagą.

Na scenie Metallica wykonała razem z wokalistką utwór “Moth Into Flame” z najnowszej płyty zespołu. Występ został dobrze odebrany, mimo że nie obyło bez technicznej wpadki. Zaraz po rozpoczęciu wyszło na jaw, że mikrofon Jamesa Hetfielda nie działa. Przez awarię musiał śpiewać razem z Gagą do jej mikrofonu. Artystka zdawała się dominować w show, pozwoliła sobie również na skok w publikę. Hetfield nie wyglądał na zadowolonego – pod zakończeniu utworu kopnął swój mikrofon i rzucił gitarą.

Chwilę przed występem Lady Gagą podzieliła się na Instagramie zdjęciem swoich pleców ozdobionych tatuażem ćmy. Nie wiadomo jednak, czy jest to tatuaż permanentny czy tymczasowy element dekoracyjny na potrzeby występu.

 

Co do nagród z zakresu metalu – w kategorii “Best Metal Performance” uhonorowany został Megadeth za album “Dystopia”. Dave Mustaine przyznał, że już wielokrotnie liczył z zespołem na Grammy. W końcu, za dwunastym razem, udało się. Odbierając nagrodę, mówił:

Chciałbym podziękować Jezusowi Chrystusowi, chciałbym podziękować żonie, dzieciom, żonom i dzieciom wszystkich członków zespołu, naszemu managerowi, wytwórni, agentowi, adwokatowi, naszej ekipie, a zwłaszcza metalowej społeczności. Myślę, że to dziwne, że zwyciężyliśmy w 69. kategorii, ale ktoś widać ma poczucie humoru.

Oprócz Megadeth w kategorii nominowani byli również Baroness, Gojira, Korn oraz Periphery.

O pewnym szczęściu może też mówić Disturbed. Chociaż nie otrzymał statuetki w “Best Rock Performance”, to jednak nie przegrał z Beyonce. Zwycięzcą w niej został David Bowie za “Blackstar”.

Podobne artykuły

Christofer Johnsson: złe recenzje “Beloved Antichrist” biorą się z nieporozumienia

Lena Knapik

MetalPoodle: Modowa influencerka uwielbia ciuchy firmy “Metallic”

Lena Knapik

Black Sabbath – The End: pożegnalny koncert na DVD i Blu-ray

Tomasz Koza

Nowa płyta Blitzkrieg “Judge Not!” już w kwietniu

Lena Knapik

Machine Head uniknął wypadku samochodowego

Lena Knapik

Deicide: obejrzyj teledysk do utworu z nowej płyty

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!