Hammerfall - „Glory To The Brave – 20 Year Anniversary Edition”
Strona główna » Hammerfall wyda reedycję „Glory To The Brave – 20 Year Anniversary Edition”
NEWSY PŁYTY

Hammerfall wyda reedycję „Glory To The Brave – 20 Year Anniversary Edition”
W tym roku przypada dwudziesta rocznica wydania przez zespół Hammerfall ich debiutanckiego krążka, zaliczanego już do klasyków albumu „Glory To The Brave” i zespół zamierza to uczcić wydaniem go w reedycji opatrzonej nową okładką, pod tytułem „Glory To The Brave – 20 Year Anniversary Edition”.

Kiedy dwadzieścia lat temu Hammerfall wydał swój debiutancki album, “Glory To The Brave”, pięciu Szwedów w jedną noc praktycznie wskrzesiło heavy metal. Podczas gdy uwaga większości wciąż koncentrowała się na grunge’u, a scena metalowa zdominowana była przez zespoły reprezentujące black i gothic metal, ten tradycyjnie metalowy album był niczym dar niebios i zwiastował nową erę.

„Nasz potężny sukces był dla nas prawdziwym szokiem”, wspomina Joacim Cans, ponieważ znienacka HammerFall był uznawany za zbawcę „prawdziwego” metalu. Otrzymał niezliczone, przepełnione zachwytem recenzje od magazynów, Wacken Open Air zarezerwował zespołowi występ w godzinach największej oglądalności, Kai Hansen osobiście zaprosił grupę do dołączenia do trasy Gamma Ray jako support, a ich debiut pojawił się na niemieckich listach sprzedaży na pozycji #38 – co w tamtych czasach było nie lada osiągnięciem. Naszą przewagą było to, że nikt nie spodziewał się ani nas, ani naszego albumu. Po prostu zrobiliśmy, co chcieliśmy.”

Ta pasja była inspirowana nie tylko takimi niemieckimi zespołami jak Accept, Helloween czy Stormwitch, ale i inne, jak Warlord czy Picture.

„Nadal jestem bardzo dumny z tego albumu. Wywrócił on nasze życia do góry nogami”
– podsumowuje wokalista, będący tak samo dumny z obszernej reedycji kultowego albumu, której premiera przypada na 1 grudnia 2017.

Reedycja zawierać będzie poddaną całkowitemu remasteringowi edycję “Glory To The Brave”, radiową wersję legendarnego tytułowego utworu, jak i świetny cover klasyka Stormwitch – „Ravenlord”. Płyta bonusowa będzie zawierać sześć wersji live: „The Metal Age”, „Steel Meets Steel”, „Glory To The Brave”, „Hammerfall” i „The Dragon Lies Bleeding”, jak również mieszankę wielu utworów z ich piewszej klasy debiutu, która została nagrana na żywo na tegorocznym koncercie w Berlinie.

Dodatkowo, podwójne wydanie CD zostanie wzbogacone o bonusową płytę DVD, zawierającą pierwsze rozdziały filmu dokumentalnego „The First Crusade”, oryginalnie wydane na kasetach VHS, jak i również cztery nowe rozdziały z wywiadami i nagranie live z występu zespołu na Dynamo Open Air 1998. Całość zostanie wydana w formie digipacka w pięknym wydaniu pudełkowym, w którym znajdziemy m.in. broszurę zawierającą szczegółowe notatki, wiele zdjęć z prywatnych zbiorów muzyków, artykuły z gazet, ulotki, plakaty i wiele innych. Oprócz wydania 2-CD/DVD możliwe będzie zakupienie również samej zawartości audio w postaci zawierającej bonusowe ścieżki podwójnej płyty winylowej w różnych kolorach.
Źródło: Metalstorm.net

Podobne artykuły

Kolejne szczegóły nowego albumu At the Gates

Agata Laszuk

Brutal Assault 2018: rozpiska godzinowa

Dominika Kudła

Darkthrone pracuje nad nową płytą

Dominika Kudła

Znamy szczegóły nowej płyty Evanescence

Tomasz Koza

Alestorm abordażuje studio

Lena Knapik

KISS powrócili na trasę!

Mateusz Lip

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!