Strona główna » Hate przedstawia nowe lyric video do utworu “Sea of Rubble”
NEWSY PŁYTY WIDEO

Hate przedstawia nowe lyric video do utworu “Sea of Rubble”


Oficjalny klip do nowego utworu polskiej grupy black/death metalowej – Hate – o tytule “Sea of Rubble” właśnie pojawił się w sieci. Kompozycja pochodzi z ostatniego albumu zespołu “Tremendum”, który wyszedł 5 maja nakładem Napalm Records. Projekt okładki zaprojektował Daniel Rusiłowicz.

Tytuł “Tremendum” (groza i strach przed świętym) odnosi się do archaicznego pojęcia świętości, które jest równocześnie dobre i złe. I nie ma żadnych wątpliwości, którą stronę mocy reprezentuje zespół Hate.

Słuchając nowego materiału, odkryjecie zespół na nowo, na nowym poziomie, tak jakby posługiwał się zupełnie odmiennymi środkami muzycznymi, wliczając w to progresywne brzmienie, pomysłową strukturę utworu oraz kompletnie nowy charakter, lecz nadal wszystko jest szorstkie i mocne w autentyczny sposób.

ATF Sinner wypowiada się na temat krążka:

Okładka albumu przedstawia lelka, nocnego ptaka, który był bardzo szanowany przez plemiona słowiańskie w czasach przedchrześcijańskich. Wierzyło się, że lelki sprowadzają dusze na ten świat oraz zabierają je po śmierci. W tym celu licznie zbierały się aby razem ćwierkać przez długie godziny. Z tego względu zostały okrzyknięte “posłańcami śmierci”. Przez obecność różnych słowiańskich wzmianek, zdecydowaliśmy, aby lelek był symbolem, który najlepiej oddaje charakter albumu.

W wywiadzie z 2016 dla All About The Rock, lider Hate – Adam “ATF Sinner” Buszko wypowiedział się na temat tworzenia materiału do “Temendum” następująco:

Obraliśmy nowy kierunek; chcemy całkowicie odnowić brzmienie zespołu i mamy inne podejście do pisania utworów – robimy je konsekwentnie, mając na uwadze każdy szczegół. Tym razem nic nie jest nagrane komputerowo. Więc, kiedy przychodzi czas na komponowanie, poniekąd wracamy do korzeni. Co więcej, zmieniliśmy studio; nie będzie to już Hertz, ale Custom 34 w Gdańsku, gdzie będziemy pracować z Arkiem “Maltą” Malczewskim.

“Album brzmi bardzo świeżo, dynamicznie; wróciliśmy do prawdziwie ekstremalnej i mrocznej muzyki, co bardzo mnie cieszy! Utwory mają etniczny klimat, tak samo mocny jak industrialne elementy.

Tracklista:

1. Asuric Being
2. Indestructible Pillar
3. Svarog’s Mountain
4. Numinosum
5. Fidelis Ad Mortem
6. Into Burning Gehenna
7. Sea of Rubble
8. Ghostforce
9. Walk Through Fire
10. Hearts of Steel (Bonus Track)

 

 

źródło: Blabbermouth

Podobne artykuły

Epica – nowy album pod koniec 2020 roku

Lena Knapik

Cztery koncerty Korpiklaani, Turisas oraz Trollfest w Polsce w 2019 roku

Tomasz Koza

Festiwal “Uwolnić Muzykę” kontra… parafia w Środzie Śląskiej

Agata Laszuk

Kreator, Sepultura, Soilwork i Aborted na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Sólstafir na dwóch koncertach w Polsce w 2018 roku

Dominika Kudła

Nowy utwór Behemoth pt. „Wolves ov Siberia” został nagrany podczas jednego z koncertów

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!