NEWSY PŁYTY

“Hugsjá” Ivara Bjørnsona i Einara Selvika już w sprzedaży


Po wielkim sukcesie projektu “Skuggsjå”, w ramach którego powstała muzyka z okazji obchodów 200-lecia norweskiej konstytucji, Einar Selvik (Wardruna) oraz Ivar Bjørnson (Enslaved) jeszcze raz połączyli siły. W wyniku dalszej współpracy powstała “Hugsjá”, która trafiła właśnie na sklepowe półki.

“Hugsjá” zadebiutowała w ubiegłym roku podczas Międzynarodowego Festiwalu w Bergen. Duet dał wtedy serię koncertów zatytułowanych “Nordvegen”.

Samo słowo “hugsjá” oznacza “widzieć przez umysł” lub “widzieć w umyśle”. Ogólna koncepcja projektu wpasowuje się w twierdzenie, iż umysł widzi więcej niż wzrok. Album jest swoistą wycieczką wzdłuż wybrzeża Bergen, zawierającą w sobie historię tego miejsca od pierwszych osadników do czasów współczesnych.

Selvik i Bjørnson o projekcie:

Nasz poprzedni wspólny wysiłek, “Skuggsjå”, miał bardzo konkretny zamysł i format w momencie zamówienia. W “Hugsjá” mieliśmy znacznie więcej miejsca na swobodną eksplorację, a także na wykorzystanie naszych doświadczeń w procesie twórczym. Było to bardzo wzbogacające – pracowaliśmy razem ze świetnymi muzykami, ekspertami języka, archeologami i lokalnymi ekspertami, którzy starają się odkryć i rzucić światło na istotne, ale też zarazem zapominanie bóstwa, mity, lokalną historię i tradycję.

Utworu otwierającego płytę można posłuchać na Soundcloud.

Ivar Bjørnson i Einar Selvik - Hugsjá

Źródło: MetalInjection / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Rita Haney: “Gdyby Dimebag żył, doprowadziłby do reaktywacji Pantery”

Agata Laszuk

Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy

Lena Knapik

Decapitated gwiazdą festiwalu InterTony w Chojnicach

Szymon Grzybowski

The Devil Wears Prada za miesiąc zagra w Poznaniu

Tomasz Koza

Nowy album Woe Unto Me w całości do odsłuchu

Agata Laszuk

Joey Jordison prezentuje nowy utwór Vimic nagrany z Davem Mustainem

Lena Knapik

Zostaw komentarz