Strona główna » Joakim Brodén: “Dobrze się bawimy grając heavy metal”
INNE NEWSY

Joakim Brodén: “Dobrze się bawimy grając heavy metal”


Joakim Brodén z Sabaton w rozmowie z California Rock News wypowiedział się na temat dość humorystycznego podejścia do grania koncertów, jakie widać na występach zespołu.

Ósmy album Sabatonu – „The Last Stand” został wydany w 2016 nakładem Nuclear Blast.

Obecnie grupa pracuje nad nowym albumem, o czym wcześniej informowaliśmy.

To przyszło z czasem. (…) Spójrzcie na Sabaton. Moro, wizerunek inspirowany militariami… Wszystko wydaje się być dobrze przemyślane, ale prawda jest taka, że jeśli coś działało – po prostu przy tym zostawaliśmy, a reszta była przez nas odrzucana. Nie było nigdy jakiegoś odgórnego planu. Dobrze się bawimy grając heavy metal, na początku – jeśli spojrzeć daleko wstecz – staraliśmy się być cool, wyglądać złowieszczo, a najlepiej wszystko z tych rzeczy naraz.

Przychodzi jednak taki moment, pewnej nocy bawicie się tak dobrze, że zaczynacie posuwać się do żartów na jakie normalnie byście sobie nie pozwolili, zaczynacie robić sobie wzajemnie jaja na scenie, bo wszyscy jesteście w dobrym humorze, również publiczność, i ludziom wydaje się to podobać. ‘Czyli nie musimy wyglądać groźnie i w ogóle? Super! Więc możemy się nawzajem wydurniać i nabijać z siebie, tak, jak robimy to w busie. Spoko.’ I tak z czasem pozwalaliśmy sobie na więcej, więc nigdy nie powiedzieliśmy że w naszych koncertach brakuje poczucia humoru.

Czasem nawet trochę przesadzamy. Raz uznaliśmy, że powinniśmy uważać, by nasze koncerty nie stały się jakimś durnym kabaretem. Jesteśmy kapelą metalową – jeśli ktoś z nas wpadnie na dobry pomysł albo żart, jasne, ale skupmy się na graniu. To jest dla nas najważniejsze – ale jeśli możemy sprawić, że ktoś się uśmiechnie czy roześmieje, cała przyjemność po naszej stronie!


Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe – Wargaming.net

Podobne artykuły

Policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Oliego Herberta

Agata Laszuk

King Dude jeszcze w tym roku na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Whisky Live Warsaw, czyli festiwal najbardziej rock’n’rollowego alkoholu już w październiku!

Szymon Grzybowski

Chester Bennington z Linkin Park popełnił samobójstwo

Lena Knapik

Corey Taylor zapowiada solowy album

Lena Knapik

Megadeth był o włos od odwołania swojego występu w ramach koncertu Wielkiej Czwórki

Agata Laszuk

Zostaw komentarz